UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

OĞLAK BURCU DOLUNAYI


13 Temmuz 2022 de İstanbul saatiyle 21:37 de Yükseleni Kova olan Oğlak burcunda bir dolunay yaşayacağız.

Süper Dolunay olarak adlandırılıyor çünkü Ay'ın konumu Dünyaya oldukça yakın olacak. Plüton ile kavuşum halinde ve haritanın 12.evinde yerleşen bir dolunay olacak.

Her birimizin hayatlarında oldukça etkili olacak ve yaşadığınız konular her ne ise onlarla ilgili net bir yol çizmeniz gerekecek.

İşin içinde Pluton varsa orada yaşanacak şeylerin kolay ve rahat olması beklenemez. Her şeyden önce Plüton dönüşüm için vardır. Ve dönüştüremediği her şeyi de yok eder.

Burada Ay ile kavuşumu ve 12.evde oluşu dönüştürmek istediği bizlerin en içindeki en derin duygularımız olacak.

Çürümüş, kokuşmuş her ne duygu kırıntısı kaldıysa, hangi yaralar, acılar kaldıysa onlardan arınıp artık yola devam etmemiz gerektiğini hatırlatacak.

Duygusal bağımlılıklarımız, bağlılıklarımız, bırakamadıklarımız, kopamadıklarımız, vazgeçemediklerimiz, kıyamadıklarımız her ne varsa kopmaya hazırlanmalısınız.

Tam karşısında Güneş ve Merkür var. Zihninde olan biten ne varsa senin yaşamını etkisi altına alıyor. Ve hatta duygularını çürütüyor. Özellikle en sevdiklerinle, özellikle köklerin, özellikle geçmişin, ebeveynlerin, ailen. Tam da bunların tam karşısında durarak fark etmen için derin vuruşu yapmaya geliyor.

Hayatta en kolay yaraları en yakınlarımızdan alırız. Çünkü en çok onlara güvenir ve en çok onlara gösteririz en kırılgan yerlerimizi ve o yerlerden en büyük darbeleri alırız.

Bu Dolunay da Oğlak daha gelenekselci, daha tutucu ve daha kariyer odaklıdır. Soğuk ve mesafeli durur. Duygularını gösteremez. Belli edemez.

Buradaki esas mesele o kapalı alanda, gizlide , kuytuda kalmış duyguların dönüşmesi ve Dolunayın Süper ışığı ile aydınlanması bekleniyor.

Savaşım hep kendimle, kızdığım, bağırdığım, söylendiğim, beğenmediğim hep kendim de aslında. Karşıma kim gelirse benim yansımam, bana ait olan ne varsa gördüğüm ve görmek istemediğim yanım belki de.

Bak işte tam buraya. Bırak o duvarların çatlasın ki arasından ışık girebilsin, su sızabilsin ve derinlere erişebilsin.

Gölgelerim, karanlık tarafım, zayıflıklarım, korkularım, travmalarım, acılarım var fark edilmeyi bekleyen.

Herkesin bir hikayesi var. Hem herkes gibiyim hem de biricik ve tekilim. Yaşadıklarımı en çok ben anlarım en çok ben bilirim. Bir başkası sadece seyircidir olanlara başrol daima benim. Onun için

bil ki buralara senden başkası dokunamayacak, erişemeyecek.

Ne yalnızım, ne çaresizim. Biraz cesur olsam o tünelin ucunu görebilmek için kafamı kaldırsam oraya ulaşacağım biliyorum.

Eğer ki bu etapı geçebilirsem önüme yepyeni kapılar açılacak, yepyeni hikayeler başlayacak.

Bu Dolunay ın Kuzey Ay Düğümüne olumlu açısı var. Uranüs ile birlikte beklenmeyeni bekle diyor.

Yüce Yaratıcı beni her zaman kollar, gözetler ve benimledir. O hiç bir zaman benden ümidini kesmedi. Sende kesme...


Namaste


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page