UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA 26 AĞUSTOS- 29 EKİM 2022


Merhabalar herkese Uzun bir Merkür Terazi seyri bizleri bekliyor olacak. Çünkü Merkür bugün Terazi burcunda transitine başlayıp 9 Eylülde retrograde hareketine başlayacak. 23 Eylül de ise Başak burcuna geri dönecek sonrasında 3 Ekimde retrograde hareketini bitirip tekrar ilerlemeye başlayıp 11 Ekimde tekrar Merkür Terazi olarak 29 Ekime kadar devam ediyor olacak.


Peki Merkür Terazide iken konuşma ve düşünme şeklimiz ne şekilde olacak?


Uyumun, harmoninin, nezaketin ve kelimelerin zarif bir şekilde dans edeceği bir sürecin içine girmiş bulunuyoruz.

Kelimelerimizi daha özenli seçmek isteyeceğimiz, aman ağzımızın tadı bozulmasın da huzurumuz kaçmasın modunda ilişkilerimizi yürütebilmek için zihinsel bir çaba harcayacağız.

İletişim becerilerimiz artacak, konuşma dilimize daha özen göstereceğiz.

Stratejiler geliştirmeyi sevecek, sözcüklerle oynamaktan hoşlanacağız.

Kendimizi ifade ederken diplomatik davranacak, karar vermekte zorlanacağız. Başkalarıyla çatışmamak için onların görüşlerine uyum sağlıyormuş gibi yapabiliriz.

Terazi burcu zaten kararsızdır tam olarak bir şeyin içine sinmesi için karşı taraftan onay alması hatta kararı karşı tarafa bırakması durumları söz konusudur.

Bir de bu sürece Merkür'ün geri hareketini de göz önünde bulunduracak olursak 9 Eylül itibariyle bu zamanlar içerisinde yeni kararlar almamak en sağlıklısı olacaktır. Çünkü sonrasında keşke kelimeleriyle fazlaca boğuşabilirsiniz.

Düşünceler arasında ahenk yaratmak, iletişimde eşitliği sağlayabilmek, karşımızdakinin fikrini dinlemek ve adil olmak, ayrıca iletişimde uyumu muhafaza etme isteği kendi düşüncelerimizi geri plana atmamıza neden olabilir.

Kendimizi huzurlu ortamlarda bulmak, zihnen bizleri rahatlatacağı için daha verimli fikirler üretebiliriz.

Daha fazla sosyalleşmek isteyeceğiz, daha fazla arkadaşlarımızla keyifli, kültürel aktiviteler içinde bulunup, entellektüel konuşmalar içinde olmak isteyeceğiz.

Ticaret, pazarlama, diplomasi, hukuk, eğitim ve halkla ilişkiler açısından yine oldukça güzel bir zaman dilimi olacaktır.

Sanatsal yaratıcılık, sanatsal tasarımlar yapmak adına yine uygun olacaktır.

Gölge yanlarında ise karşı tarafı fazla öven kelimeler kullanabilir, gerçek fikrimizi paylaşmaktan çekinebiliriz.

Düşüncelerimizde ahenk ve dengeyi koruyabilmek oldukça önemli olacak.


Namaste


5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page