UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

MERKÜR RETROGRADE 29 MAYIS- 24 HAZİRAN

Merkür benim düşünce yapımı, algımı, yeteneklerimi, iletişim ve konuşma kabiliyetimi, zekamı gösterir. Hayatımdaki genç kardeşlerimi temsil eder. Merkür hangi evimde ise zihnimi o alanda kullanırım.

Merkür, Güneş’e en yakın gezegendir ve çekirdeği, yapısı metallerden oluşur. Bu yüzden, dünyaya olan çekim gücü çok fazladır. Özellikle Retro zamanları dediğimiz zamanlarda, Merkür dünyaya yaklaştığı için çekimi artar ve elektronik aletleri bozar. Metal yapıdan kaynaklıdır, elektronikler özellikle etkilenir.

Merkür, Güneş çevresindeki dönüşünü yaklaşık 88 günden tamamlar. Her birkaç ayda bir geriler ve bu dönemlerde iletişim, seyahat planları şaşırır. Bilgisayarlarınız çökebilir, yıldırım düşüp elektriğinizin kesilmesine sebep olabilir ya da seyahatlerde bir problem bir sıkıntı oluşturabilir.

Merkür gerilemesinde yeni anlaşmalarla imza atmamak gerekir.

Merkür, yazma, öğretme, konuşma, kitaplar ve yayıncılık konularındaki meslekleri yönetir.

Kolları, elleri, omuzları, akciğerleri, karın boşluğundaki sinir ağını, timüs bezini, sinir sistemini ve solunum sistemini yönetir.

Yine vücudumuzdaki bu bölgeler ile ilgili sıkıntılar, rahatsızlıklar yaşayabiliriz bu süreç zarfında.

Bu retroda eski sevgililerin geri geldiklerine çok şahit olacağız ama dikkat retro'yla gelen retro'yla gider unutmayın.

Retrolar hep eskiye dairdir. Eskide yarım kalmış temalarla çok bağlantılıdır. Bu eski sevgililer klişesinin altında aslında orada bitirilmemiş konular, duygular varsa sistem yine bizlere bu konuyu çözmemiz için önümüze getiriyordur. Çünkü enerji alanında o kişiyle bağlarımızı tam olarak kesemediğimiz yani bağ koparma yapmadığımız sürece yeni enerjilere de yer olmayacaktır.

Bu dönemde yine eski eğitimler, eski yolculuk planları , kardeşlerinizle ilgili eski konular, olaylar gündeminize düşebilir.

26 Mayısdaki Ay tutulmasının etkilerinin hala devam ettiğini düşünecek olursak bu merkür retrosu ile bizlere aslında yine bir tamamlanma dönemine işaret ediyor. Merkür retrosu kendi yönetici olduğu yerde yani ikizlerde dolayısyla burada güçlü çalışacaktır. Fakat gölge tarafının daha yoğun çalışacağını da unutmamak gerekir.

En çok bilgi kirliliği, dedikodu, iftira, yalanlarla yüzleşebiliriz. Bu durumların içine çekilebiliriz. Kendimizi ifade etmek, savunmak zor olabilir. Anlaşılamayabiliriz.

Yeni sözleşmeler, yeni yatırımlar yapmak için doğru bir zaman değil. Temmuz başına kadar beklemek Merkür retrosunun gölgesinden çıkmasını beklemek daha sağlıklı olacaktır.


Zihni rahatlatmamız gerekiyor bu süreçte. Yavaşlamasına izin vermelisiniz. Sakin, sessiz ortamlarda daha az kişiyle temasta olmak hatta bazı zamanlar yalnız kalmak en güzeli olacaktır.

Yine meditasyon yapmanızı şiddetle öneriyorum.

Merkür gezegeninin etkilerinden kendimizi koruyabiliriz. Zihnimiz bizi ele geçirmeden biz onu kontrol altına alabiliriz. Bunun için sakin kalmakta fayda var. 2 kere düşün 1 kere konuş. Ya da bazı durumlarda hiç konuşma ki sonrasında pişmanlık duyacağın şeyler yaşama.


Namaste28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page