UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

MARS İKİZLER 20 AĞUSTOS 2022- 25 MART 2023


MARS Gezegeni neyi temsil ediyordu biraz hatırlayalım.


Mars; istekleri ve amaçları için savaşmayı, mücadele etmeyi, cesareti ve savunma gücünü anlatır. Biyolojide de eril cinsiyeti göstermede kullanılan bu sembol, simyada karakteristik rengi kırmızı olan Mars’ın hükmettiği demir elementini simgeler. Mars da kırmızımsı rengini demiroksite borçludur.

Kan ile ilgilidir. Alyuvarlar, vücut ısısı, kaslar, adaleler, erkek cinsel organı, safra kesesi ile ilgilidir.

Mitolojide ismi Ares Savaş Tanrısı olarak geçen Mars; Zeus ve Juno ( Hera ) nın oğludur.

Mars’ın diğer adı Sanskritçe Mangaldır.

Mars kelimesi , Sanskritçeden gelir. Mangala ya da mangal, yani ateş anlamına gelir.

Mars aşırı sıcak ve kuru tabiata sahip olduğundan doğaya zarar verdiği için Malefik yani kötücül olarak adlandırılır.

Mars kişinin hayatta kalmak için nasıl mücadele ettiğini, nasıl hareket ettiğini , fiziksel enerjisini nasıl kullandığını, motivasyonunu, savaşma gücünü, iradeyi, cinsel dürtüleri, aceleciliği, haklı çıkmayı, önderlik etmeyi, isyanı gösterir.

Mars patlamalarla da ilgilidir dolayısıyla kişinin kendi içinde bu enerjiyi doğru yönlendirirse onun için faydalı olacaktır aktifte kalırsa eyleme geçerse, fiziksel olarak da aynı şekilde sporla kullanabilirse çok iyi olacaktır.

Fakat bu enerji kişinin içinde doğru kullanılamadığı taktirde patlamalar yaşatıp ya öfke krizleri ya da organlarda patlama safra kesesi, apandist veya cilt yüzeyinde sivilceler, akneler gibi sağlıkla ilgili sorunlar çıkartarak zehirleyerek kişiyi kendini göstermek isteyecektir.

Yine Mars'ın İki tane uydusu vardır: Phobos ve Deimos ve psikolojide kullanılır bu terimler (korku& öfke). Bunlar da Marsın gücüne güç verir. Retro zamanında, Phobos ve Deimos daha çok aktive olur. Dolayısıyla Mars Retrosu günleri daha sancılı ve sıkıntılı geçer. Güçlü, yücelim de ve iyi açılara sahip olmayan bir Mars ise bu etkiler ile baş ederken daha da zorlanacaktır.MARS İKİZLERDE NE ANLAMA GELİYOR.?

Bir kere Merkür yönetimindeki İkizler araştırmacı, meraklı, iletişim de aktif olacaktır.

Akılcı ve mantığa uygun şekilde hareket etmek isteyeceğiz. Daha sivri dilli olacak, tartışmalara her zaman açık halde olacağız, bazı zamanlar tartışmaların dozunu kaçırabilir saldırgan ve dilimizle döverek karşı tarafı etkisiz hale getirmek isteyeceğiz. Düşünce ve sözlerle meydan okuyacağız.

Karşı tarafı dinlemekten uzak hep kendi fikirlerimi söyleme, kendi fikirlerimizi kabul ettirme enerjisine girebiliriz.

Bu transit süresince olayları çabuk kavrayıp hızlı hareket edebilir ve hızlı kararlar almak isteyebiliriz. Uzun soluklu ve kalıcılık gerektiren işlerde sabırsız olacağımızdan başarılı olmakta zorlanabiliriz. Pes etme enerjisi, fikirleri toparlayamama birden fazla projeye yönelme fakat istikrar ve iradeli olamamak sorun yaratacaktır. Bu yüzden projelerinizin yarım kalma ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.

Gergin ve sinirli bir yapıya sahip olabiliriz çünkü merkür zihini de gösterir Mars burada arızalı çalışacaktır. Akciğerler ve nefesle solunumla ilgili sorunları olabilir. Alerjik reaksiyonları fazla olabilir. Sinir sistemi zayıf olabilir bu transit döneminde.

Kararsızlık ve ikilemler arasında kalabileceğiz. Yalan konuşmalar yapmak, dedikodu yapmak ve kişileri birbirine düşürmek de olabilecek görünümler arasında.

Kısa seyahatler, anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar, eğitimler, kardeşlerimizle olan yakın çevremizle olan ilişkiler, ticaret hayatı, taşımacılık, nakliye, zihinsel faaliyetler, iletişim konularında hareketlilik olacaktır.


Namaste
13 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page