UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

MARS BOĞA BURCU SEYRİ 5 TEMMUZ- 19 AĞUSTOS


Mars Boğa burcundayken zarardadır. Venüs'ün yönetimindeki bir Mars kendi doğasına uygun hareket edemez.

Sevilay Eriçdem hocamın bir lafı vardır " Topuklu ayakkabılar ile savaşa gidilmez." aslına bakarsanız tam olarak öyle bir metafor buraya uygun düşer.

Mars hareketi, motivasyonu, savaşı, kavgaları, askerleri, düşmanları, fiziksel ve psikolojik savaşları, cesareti, rekabeti, kesici aletleri, silahları, agresyonu, şiddeti, öfkeyi anlatır.

Boğa ise sabitliği, güvenliği, yavaşlığı, hatta tembelliği, konforuna düşkünlüğü, toprağı, parayı , maddi değerler, bedeni , tenselliği, hazları anlatır.

Bunlar ikisi bir araya geldiği zaman ise Mars hareket isteyecek Boğa ise sabitliğini korumak isteyecek.

Siz evinizde huzurla ve güvenle oturmak isterken içinizden bir sesin sizi sürekli provoke edip hadi kalksana, hadi şunu da yapsana diyerek bir çekiştirmesi ve bir türlü rahat vermediğini düşünün. İşte bu içsel gerginlik bir süre sonra siz sessiz, sakin dururken hiç beklenmedik bir anda büyük bir öfke patlaması olarak dışa vurum şeklinde gerçekleşebilir.

Mars burada Koç burcundaki gibi savaşmayı bilmeyecektir. Mars Boğa da müdafaayı bilir. Yalnız kendi güvenlik duygusunu tehdit eden bir gelişim veya değişim olasılığı varsa içinde bastırılmış öfkesi açığa çıkacaktır.

Kolay kolay fikir değiştirmekten hoşlanmaz, yer değişikliğinde bulunmak istemez.

Mars Boğa da iken maddi kazançlar ile kendimizi güvene alma ihtiyacımız çok olacaktır. Hatta elimizdekilere daha sıkı tutunacağız.

Maddi ve manevi değerlerimiz, sevdiklerimiz bize ait ne varsa hepsini korumak ve güvende tutmak adına gerekirse savaşımızı vereceğiz.

Bu dönemde daha fazla tensellik, keyif alacağımız aktivitelerde bulunmak, cinsellik konuları da önem kazanacaktır.

Bir şeyleri sağlamlaştırmak, pekiştirmek, güvenli hale getirmek üzere bu dönemde harekete geçebiliriz.


Namaste


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page