UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

KOVA BURCUNDA YENİAY


Kova Burcu’nun 12 derecesinde gerçekleşen bu yeniay Satürnyen doğası gereği oldukça güçlü bir etkiye sahip hissediliyor her birimiz için.

Haritanın 12 evine yerleşmesi aslında hayatınızın içinde konularınız, sizi sıkan, geren, yoran, boğan konuların, iç sıkıntılarınızın kaynağını hemen fark edemeyebilirsiniz.

Mengeneye sıkışmışlık hissi, göğsünüzün üzerine oturmuş bir boğa hissi yaşatır.

Bilinçaltımızın o karanlık derin sularından yer üstüne çıkarmak için illa bir tetiklenme yaşanması gerekir.

Buradaki konuların başında özgürlük teması dikkat çekici olacak. Bağımlı olduğunuz konularınız her ne ise öncelikle onlardan kendimizden ayırmak, bırakmak isteyeceğiz fakat Ateş elementinin hiç olmaması da oldukça ilginç. Bu da aslında eylem planı dahilinde bir adım atarken isteği bulamayacağımızı gösteriyor. Bir sıkıntım var konumu da az çok anladım fakat onu çözebilecek, yapabilecek gücüm, enerjim yok. Bu hissiyat içerisinde oluruz. O yüzden de zorlayıcı bir yeniay.

Satürn doğasındaki bu yeniay bizlere bu konuda zorlayacak. Zorlanıyoruz fakat eyleme geçecek gücümüz belki de yeterli kaynaklarımız yok.

Zihninizin sizi sürekli manipüle ettiğini, hatta başkaları tarafından da bu etkiyi alabilmek mümkün.

Plüto- Merkür kavuşumunun tekrar aynı derecelerde kavuşum yapacağı zaman 11 Şubat olacak ve tekrar yine aynı konular ile karşılaşabilirsiniz.

Uranüs’ün yeniay’a olan karesi ile de zaten ani beklenmedik durumlarla karşılaşacağımızı gösterir.

3 Mart tarihinde Plüto, Venüs, Mars ile kavuşumda olacak, Satürn ise Merkür ile kavuşumda olacaklar. Oldukça dikkat çekici önemli bir zaman dilimi olacak. Hem ilişkiler hem de para piyasalarının oldukça hareketli olacağını söylemek mümkün görünüyor. Özellikle ilişkiler konusunda kafanızı kurcalayan, yerine oturmayan, içinizde bir yerlerde doğru olmadığını düşündüğünüz her ne varsa bilin ki bu konular daha da büyüyebilir.

Esas mesele zaten doğru olanın yapılanması, çürük olanın ise hayatlardan koparılarak uzaklaştırılması. Çünkü Plüton bizlerden bunu ister. Eğri , büğrü , idare eden her ne varsa gitmeli. Tamamen yok olmalı ki yerine daha iyisini inşaa edebilelim. Plüto yıkar , Satürn ise yapılandırır.

Şubat ve Mart aylarının zorlu görünümleri var. Dolayısıyla bizler yeni adım atmak, yeni kararlar almak için her ne kadar plan yapsak bile eyleme dökmek ve harekete geçmek için biraz daha beklemekte fayda olacaktır.

Kova ile bakış açımızı daha marjinal tutmak istiyoruz fakat Uranüs bize bu desteği vermiyor. Dürtüsel hareket etmek, bizi Gad Akrep’in krizli doğasında tutacaktır. Fakat bizlerin sakin kalıp, sabırla ürünlerimizi ekme ve beklemekle yükümlüyüz çünkü ay düğüm aksında Boğa’ya yani Venüs’e gidiyoruz.

Kripto paralar konusunda yine temkinli olmanızda fayda var.

Olan her ne oluyorsa olabilecek en iyi hali ile oluyor. Her birimiz ve bütünün en yüksek hayrına olsun.

Namaste ❤🙏


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page