UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

DEĞİŞİM KAÇINILMAZ 21 EYLÜL 2021 BALIK DOLUNAYI


21 Eylül 2021 de İstanbul Saatiyle 02:54 de Balık Burcunda, Yükseleni ise Aslan olan bir Dolunay yaşayacağız.

3-9 Aksında yaşanacak bu Dolunay’ın konu başlıkları eğitim, öğretim, okullar, öğrenciler, ulaşım, ticaret, dış ticaret, yabancı ülkeler, ekononomi, toplumu ilgilendiren konular, sağlık konuları, ilişkiler, kararlar, yargı, adalet, akademiler, üniversiteleri sıralamamız mümkün.

Bu Dolunay ile birlikte yaşayacağımız konuların daha kadersel olacağı ve bizim haricimizde bir takım durumların gelişeceğini söyleyebilirim.

Özellikle ikili ilişkilerde ve para ile ilgili konularda ani beklenmedik durumlarla karşılaşılacaktır.

Venüs Akrep burcu seyriyle hem Satürn ile arasındaki kare açı ve yine Uranüs ile karşıtlığı, para piyasalarını, dalgalanmaları ve spekülatif borsa konularına karşı dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor.

Sevgi temalarında yine ilişkiler konusunda tutkulu, maceralı, heyecanlı, fazla sahipkar olunacağı, güven konularının sıkça sınavdan geçeceğini söyleyebilirim. Yine aynı şekilde Venüs’ün, Yükselene de olumsuz açısının bulunması hem göz önünde olma isteği, hem onaylanma isteği, takdir görmek isteyebilir belki de fakat bunu ilişkilerde ego savaşlarına dönüştürebiliriz.

İlişkiler konusunda her ne kadar tutkulu, coşkulu bir şeyler yaşamak istesek bile sosyal sorumluluklar ve baskılar ile bu konularda pek de rahat hareket edemeyebiliriz. Ama burada esas mesele ilişkilerimize ne kadar sahip çıkıyoruz? Sevdiklerimiz için ne kadar mücadele veriyoruz. İlişkilerdeki toplumun ve otorite figürlerimizin yani aile büyüklerimizin dayattığı kurallar ile mi ilişkilerimizi şekillendireceğiz burası önemli bir nokta olacak. Çünkü yine aynı zamanda Venüs ile Pluton arasında da yine kare açı bulunuyor. Yani ikili ilişkiler, sevgi ilişkileri, ortaklıklar bu sıralar ciddi sınavlar altında olacak. Baskılara, zorluklara karşı ne kadar direnç gösterebiliriz? Değer verdiklerimize sahip çıkabiliyor muyuz?

Yükselenin Aslan burcunda olması görünür olmak, eyleme geçmek, parlamak isteyeceğiz. İçimizdeki bir takım yaraları görünür olacağını, iyileşmek için sıra beklediğini görüyoruz. Fakat bunu sevgi temalarında ve maddi konularda tam anlamıyla fark edemeyeceğiz. Belki de gözden kaçırdığımız, dikkatle bakmadığımız noktalar vardır. Ortada bir konu var fakat ben tam anlamıyla onun ne olduğunu fark edemiyorum hissinde olacağız.

Dolunay’ın yöneticisinin Jüpiter’in yine ilişkiler, ortaklıklar evinde olması ve Merkür ile olumlu açıda bulunması iletişim ve diplomasi yoluyla çok da güzel bir şekilde halledebileceğimizi de gösterir.

Balık dolunayı aslında olayları, konuları çok fazla didiklemeden, çok fazla tartmadan akışla birlikte yol almamız gerektiğini anlatıyor olacak.

Teslim olmak yenilmek değildir her zaman. Bazen en azgın, dalgalı sulara karşı durmak yerine çırpınmayı bırakırsak eğer boğulmaktan kurtulabiliriz.

Çünkü aslında hayatımızda da her konuyu çözemeyiz bazen olacak olanların olması gerektiği için olduğunu kabullenmemiz gerekir.

Okullar, öğrenciler, Üniversitelerde yüz yüze eğitim dönemindeki süreçler bol bol konuşulacağı Covid 19, ile ilgili olarak eğitim ve öğretim hayatında neler yapılabilir, çocukların aşı olması bunlar oldukça gündemimizi oluşturacak.


Bu Dolunay öncelikle Başak, Balık ve Yay burçları yani değişken niteliktekileri etkileyecektir.


Her ne olacaksa bizlerin ve bütünün en yüksek hayrına olsun…


Namaste

Astrolog Banu Rona


122 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page