UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

9-15 EKİM 2023 HAFTASI 14 EKİM 2023 HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI VE BURÇLARA ETKİLERİ

Güncelleme tarihi: 9 Eki 2023


9 Ekim 2023 Pazartesi

Bugün gökyüzünde Ay Aslan burcunda seyrediyor. Duygularımızı daha coşkulu yaşamak isteyeceğiz. Ön planda olmak ve kendimizi göstermek isteyeceğimiz bir gün içindeyiz. Güneş ile olan uyumlu açısı yine ilişkilerimizi toparlayabilmek adına yardımcı olacaktır.

Yoğun duygular içindeyiz. Jüpiter ile olan kare açısında ise bu durumda abartılı bir durum açığa çıkartacaktır. Fakat bu abartılı durumu tolere edebilenler kazançlı çıkacaklardır.

Haftasonundaki Mars ve Pluton arasındaki gergin açının etkilerini hala devam ediyor. Çok gergin , dikkat edilmesi gereken bir gündeyiz. Dolayısıyla bu haftada önemli olacak. Savaşma, çatışma enerjisi çok yüksek.

Duygu durumlarımızdaki bu abartılı coşkuyu dizginleyebilirsek eğer ilişkilerimizdeki dengeyi koruyabiliriz.

Bu haftasonu da önemli bir tutulma hattı içinde olacağımızdan kaderimizi şekillendirecek seçimler arifesinde olduğumuzu hatırlatmam da fayda var.

Fazlasıyla ilişkiler üzerine, hak, hukuk, adalet, adil olmak, haklarımızı koruyabilmek ve savunabilmek en temel konularımız olacak.

İçinde bulunduğumuz durumu iyi analiz edebilmek, yalnızca kendi çıkarlarımızı gözetirken başkalarının da hakkına girmediğimizden emin olmak durumundayız.

Venüs Bugün Başak burcuna geçiş yapacak ve 9 Kasım 2023 tarihine kadar Başak burcunda kalacak. Dolayısıyla sevgiyi sunma ve sevgiyi anlama şeklimizde fazla detaycı olabiliriz. Fazla eleştirel bir yapıda olacağız. Venüs ile Merkür birbirlerini ağırlayacaklar bu süre zarfında. Yani Merkür Terazide ve Venüs Başakta. Dolayısıyla ilişkilerimizde problem çözerken adil olmak, yapıcı olmak ve daha naif bir yol bulmak isteyeceğiz. Duygularımız ve mantığımız bu süre boyunca iç içe geçecek. Venüs Başak burcuna giriş yaparken Satürn ile de karşıtlık çalıştıracak burada da yine ilişkiler mercek altında olacak ve çekişmeler yaşatabilir. İlişkilerde kişiler kendi üzerlerine düşen konularda ne kadar gereklilikler yerine getiriliyor, ilişkilerde sorumluluk alabiliyor muyuz? Bu konular masaya yatırılacak.


10 Ekim 2023 Salı

Ay sabah saatlerinde boşlukta olacak dolayısıyla öğleden sonra 15 e kadar olan zaman diliminde işlerimizde aksaklık yaşamamız mümkün görünüyor. 15:09 itibariyle Ay Başak burcunda seyrine başlayacak.

Saat 15 den sonra Ay Başak burcuna geçiş yaptığında bu sefer Satürn ile karşıtlık yapacaklar. Bu da yine gerginlik, otorite figürleriyle anlaşmazlık verebilir. Duygusal olarak kendimizi başkaları bize karşı duruyor şeklinde hissedebiliriz. İşlerimize yoğunlaşabilir, düzenlememiz gereken, toparlamamız gereken işlerin farkına varıp sorumluluklarımız altında ezici bir duyguda olabiliriz. Yetiştirmem gereken işler var, bitirmem gereken raporlarınız olduğunu fark edip zamanla ilgili bir gerginlik geliştirebiliriz.

Pluton, Ay düğümleri ve Mars'ın kare zorlayıcı açının etkileri bu haftada sürmeye devam edecektir.

Karşımıza çıkan olayların kadersel olduğunu hatırlayalım. Karşılaşacağımız olaylara vereceğimiz tepkiler çok çok önemli olacak.

Üstelik bugün Plüton S '(stationary) yani durağan pozisyonda olacak. Dolayısıyla bugün Plütonun enerjisi oldukça gergin olacak.

Bir gezegen durağan pozisyona girdiğinde enerjisini daha da toplar o yüzden de bu zamanlar içinde kendimizi zor duruma düşürecek konuların içine girmemek, tartışma ortamlarında bulunmamak, gerekirse çok fazla müdahil olmadan uzaktan sessizce izlemek bizim hayrımıza olacaktır.

Tabiri caizse Yangına barutla gitmeyiniz demek istiyorum.

Bugün yine Venüs ve Satürn arasındaki karşıt açının kesinleşmesi ile ilişkilerimizde payımıza düşen sorumluluklarımız gün yüzüne çıkacak. Ve unutmayalım ki haftanın enerjisi oldukça gergin dolayısıyla çok irdeleyeceğimiz, didikleyeceğimiz, fazlasıyla kritize edeceğimiz ve hatta eleştiri boyutunu arttırmak bazı ilişkiler açısından kopma noktasına getirecektir.


11 Ekim 2023 Çarşamba

Ay Bugün Başak burcunda seyretmeye devam ediyor. Fazlasıyla kendimizi işlerimize yoğunlaştırabiliriz, hayatımızı bir düzene sokmak, evimizi derlemek, toparlamak, temizlik yapmak için uygun bir zaman olacak.

Enerjiler bugünde yoğun gözüküyor gökyüzünde. Pluton bugünde durağan pozisyonda ve Mars 29 derecede yani anaretik bir noktada Teraziden çıkıp Akrep burcuna geçmeye hazırlanıyor.

Mars bize savaşma, mücadele etme ve hayat içindeki motivasyonumuzu, yaşam gücümüzü gösterir. Buradaki konumu güçsüz ve en üst perdesinde çalışacak, Yani Terazi konularındaki krizleri fazlasıyla önümüze sunacak.

Bence bugün de ekstra dikkat edilmesi gereken günlerden bir tanesi. Bu enerjilerin olumsuz ve gölge etkisinden kurtulmak adına yardıma ihtiyacı olanlara destek olmak, hayvanları beslemek, haksızlık etmemek ki zaten tutulmalar hattı bizi en çok o noktada vuracaktır. Haksızlık eden, adil olmayanların vay haline.

Akşam üstü Jüpiter ile Ay arasında üçgen açı oluşacak. Bu da bir nebzede olsa rahatlatıcı, şanslı bir görünüm sunacak.


12 Ekim 2023 Perşembe

Bugün Mars kendini güçlü hissettiği Akrep burcuna geçiş yapacak ve 25 kasım tarihine kadar da burada seyrine devam edecek.

Hayatımızdaki krizlerle başa çıkabilme ve sorunları derinlemesine çözme mücadelemiz yoğunlaşacak.

Gücümüzü yeniden yakalamaya başlayacağız. Ve Satürn ile olumlu açısı olması sebebiyle yapacağımız işlerde, atacağımız adımlarda destek alabileceğiz.

Akşam saatlerinde Ay ve Neptün arasındaki karşıtlık açısı ile duygusal olarak kendimizi güçsüz hissedebiliriz. Duygularımızda kafa karışıklığı, hayal kırıklığı yaşama verecektir.

Akşam saatlerinde duygusal ilişkilerimizde biraz sıkıntı yaşayabiliriz. Sonrasında Ay boşluğa gireceği için boşluğa girecek. Başak burcundan çıkarak Terazi burcuna geçiş yapacak.

Duygu durumlarımızdaki bu geçişler oldukça mümkün.


13 Ekim 2023 Cuma

Ay bugün Terazi burcuna geçiş yapacak. Dolayısıyla duygularımızda daha uzlaşmacı, daha uyumlu bir hal içinde olacağız.

Yoğun ve karmaşık yaşam hikayelerimizde biraz sakinleşmek, sevdiğimiz kişilerle birlikte olup hoş vakit geçirmek isteyeceğiz. Duygularımızı dengede tutmaya çalışırken ilişkilerimizde orta yolu bulabilmek, sorunları çözme becerimizi geliştirebilmek adına sakin kalmaya çalışacağız.

Önemli zamanlar içinde bulunuyoruz ve tutulmalar bizlerin hayatında bizi kadersel planda gitmemiz gereken yollara bizi sokmak için gerekli ilahi müdahalelerin yapıldığı zamanlardır.

Dolayısıyla 14 Ekimdeki Güneş tutulması ve 28 Ekimdeki Ay tutulmaları ekim ayının ve 2023 yılının son tutulmaları olarak hayatlarımızdaki yansımalarına bakacağız.


14 EKİM 2023 HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

Hepinize Merhabalar

İstanbul Saatiyle 20:55 de Yükseleni İkizler olan Terazinin 21 derecesinde bir Güneş tutulması yaşayacağız.

Tutulmalar hayatlarımız içerisinde oldukça kadersel bir takım yol ayrımlarını bize verecektir. Yıl içinde iki tane Güneş tutulması ve iki tane de Ay tutulması yaşarız. Güneş tutulmalar yeniay fazında gerçekleşir ve yenilikler, başlangıçları bize anlatır. Ay tutulmaları ise Dolunay fazında yaşanır ve bize hayat içerisinde tamamlanacak konuları bize verecektir.

Tutulmalar, Ay düğümleri ile bulundukları akslarla ilgili olan Burçlar üzerinde gerçekleşir.

Ay düğümleri Koç ve Terazi aksına Temmuz ayında geçiş yaptılar. Dolayısıyla tutulmalar hep bu akslar üzerinde olacak. 2024 yılında da yine tutulmalar bu hat üzerinde gerçekleşecek.

Bu 14 Ekim 2023 yılında olacak olan 21 derecedeki Terazi burcundaki Halkalı Güneş Tutulması ile de bir bakıma 2024 yılının bir ön izlemesini bizlere gösterecektir.

Şimdi bu tutulma ile bizler aslında geçmişe bir yolculuk yapmamız gerekir. Çünkü bu gökyüzü kombinasyonları bizlere daha önceki yıllarda da yine etkilerini göstermişti. Özellikle de 14 Ekim 2004 yılındaki yeniay ile birebir aynı derecelerde olması bizlere o dönemlerde yaşadıklarımıza tekrardan bir göz atmamızı isteyecektir.

" Tarih, tekerrürden ibarettir." cümlesi ile de durumu tam olarak anlatmış oluyoruz.

2004 yılında yaşadığımız konularda ne kadar yol aldık, hangi konularda farkındalık kazandık, hangi noktalarda bir gelişme gösterdik bunlarla ilgili artık bir tamamlanma ve yeni bir sayfa açma zamanlarına gireceğiz.

Pek tabi ki konularda yine Terazi burcunun özellikleriyle alakalı olacaktır. Özellikle evlilikler, ilişkiler, ortaklıklar, hak, hukuk, adalet, yaşamdaki alma-verme dengesi adına konularımızı yaşayacağız.

Güney Ay düğümü bendinde olması ise bize konularımızı yine geçmişten getirecek ve karmik olarak bir dönemin kapanmasıyla da alakalı olacaktır. Güney Ay düğümü bizi geriye çeken, geçmişe ait ve daha çok bırakılması gereken ve bazı durumlarda kayıplar şeklinde de olması muhtemeldir.

Haritanın 5.ci ve 11.ci ev akslarında yaşanacak bu tutulma. Konularda dolayısıyla çocuklar, sanatçılar, sanatsal aktiviteler, sporla ilgili başarılar, spekülatif alanlar Borsa gibi, Ülkenin geleceği, umut ve beklentileri, arkadaşlar, arkadaş grupları, dernekler, parlamento, meclis, sivil toplum kuruluşları, kongre merkezleri, demokratik kurum ve kuruluşlarla, siyasi arenadaki diplomasi süreçleri, anlaşmalarla ilgili olacak gibi görünüyor.

14 Ekim 2023 yılındaki Halkalı Güneş Tutulması Batı'da Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Kuzey Kutbu'nda görülecek. Dolayısıyla bu hatlar üzerinde konular daha da önem kazanacak. Ama tabi ki de hepimiz bu tutulmanın etkilerini yaşayacağız.

Tutulma etkilerinin 1-1.5 yıl kadar etkilerinin olacağını söyleriz fakat bu tutulma oldukça uzun süreli olacak yani 5 dk 17sn kadar. Dolayısıyla da etkilerini yaşamlarımızda zamana yayılmış olarak 5,5 yıla yakın bir süreyi de kapsayacağını da belirtmek isterim.

Yükselenin İkizler burcunda olması ve Yöneticisi Merkür Terazi burcunda ve tutulmada yine önemli bir rolü var. Yükselen ile yönetici arasındaki uyumlu açı da yine destekleyici olacaktır.

Merkür işin içindeyken eğitimlerden, seyahatlerden, anlaşmalardan, taşınmalardan, ticaretle ilgili konulardan da bahsetmek doğru olacaktır.

Hayatlarımız içerisinde yeni bir takım projelere adım atabiliriz, yeni eğitimler alarak vizyonumuzu geliştirebiliriz, daha önce çıkmadığımız seyahatlere katılabilir burada yeni kişilerle yeni yollar deneyimleyebiliriz. Bazılarımız taşınabilir yeni yerlere göç edebilme enerjisini de verecektir.

Zaten ilişkiler açısından son derece önemli olacak. Her türlü ilişki modelindeki alma-verme dengelerini çokça sorgulayacağımız, kendi bireyselliğimizi ortaya koymak, kendi isteklerimizi ne kadarını gerçekleştirebildik, kendimiz ne kadar olabildik ve kendimiz olabilme yolculuğunda nasıl bir mücadele vereceğimizi deneyimleyeceğiz. Tabi ki Güney Ay düğümü bendinde olması bize yük olan, bize gerekli olmayan konuları da artık geride bırakmamız gerektiğini hatırlatacak.

Sonuç itibariyle Koç'a giderken yani kendi bireyselliğimizi ortaya koymaya çalışırken de en çok hangi noktada tavizler verdik? Hangi noktada haksızlıklara uğradık? Verdiğimiz değerin karşılığını ne kadarını alabildik? Bulunduğumuz gruplar içerisinde en çok hangi noktada kendimizden ödün verdiysek eğer bu konularda sorgulamamızı yapacağız ve Terazi arketipinin nasıl çalıştığına , Adaletin kantarının dengesini tartacağız. En çok da kendimize ne kadar adaletliyiz yani kendimize karşı ne kadar adil olduk bu çok önemli bir soru olacak hayatlarımız içerisinde.

Elbette ki ilahi Adalet noktasında kim kimin canını yaktıysa, kim kime haksızlık yaptıysa da bir bir hesapların kesileceği zamanlar içerisinde olacağız.

Oldukça kadersel etkilere sahip olan bu tutulmalar ile hayatlarımızda çok farklı dönemeçlere giriş yapacağız.


Her birimizin hayatlarında en hayırlı ve en güzel şekilde gerçekleşmesini temenni ederim.


KOÇ BURCU

Özellikle Yükselen burcu Koç burcu olanlar bu tutulmayı 7l.evlerinden alacaklar. Dolayısıyla evlilik, ortaklık, ilişkiler ve açık düşmanlıklar burada yaşanır.

Özellikle evli olan Koçlar evliliklerinde yaşadıkları konuları fazlasıyla sorgulayacakları zamanlar içerisinde olacaklar. Hangi noktalarda alma-verme dengesini kaybettiniz? Hangi noktalarda tavizler verdiyseniz eğer yeniden gözden geçirme ve bir takım kararlar alma noktasında sizleri tetikleyecektir.

Kendi hayatlarınızın lideri olmak ve cesur kararlar almanız gereken zamanlar içerisindesiniz.

Koç olarak enerjiyi yıkıcı bir şekilde kullanmaktan kaçınmalı daha uzlaşmacı ve orta yolu bulma aşamasında bir yol izlemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Maddi konularda önünüze gelen fırsatlar gözden geçirmenizde gerekiyor.


BOĞA BURCU

Özellikle Yükselen Boğa olanlar gündelik hayatlarında yeni bir düzen yeni bir kararlar aşamasında olacağınızı gösterir. Çalışanlar için bu durum belki yeni bir iş bulma, iş yeri değişikliği veya işleriyle ilgili yeni bir takım adımlar atacakları bir süreci anlatıyor olabilir. Eskiden yaptığınız ne varsa ve bu durum işinize yaramıyorsa artık sistem sizden bu durumlardan kurtulmanızı isteyecek durumlar içerisine sizi sokacaktır. Her ne kadar değişiklik size uygun olmasa da bazı noktalarda sıkı sıkıya tutunmanın size faydadan çok zarar verdiği gerçeğiyle yüzleşeceksiniz.

Yine bu alan bizim sağlığımızla ilgili bir yer olduğu için burada sağlığınızla ilgili bir takım değişim süreçleri yaşayabilirsiniz. Belki yeme düzeninizi değiştirmeniz gerekebilir ya da kilo verme durumları sizin hayatınızda önemli adım attıracak konuları önünüze getirecektir.


İKİZLER BURCU

Özellikle Yükseleni İkizler için bu tutulma sizin 5.evinizde olacak. Dolasıyla yaşamdan keyif aldığınız konular, çocuklarınızla ilgili konular gündeminizde olacak.

Özellikle çocukları olan İkizler en çok bu konularda hakkaniyetli olduklarıyla, ne kadar tavizkar bir yapıda olduklarıyla ilgili bir dönemde olacaklar.

Bu noktada çocuklarınızla olan ilişkilerinizde yeniden bir gözden geçirme, bir takım kararlar alma aşamasında olabilirsiniz.

Çalışma hayatınızın yoğunlaşacağı zamanlar içerisine girerken çocuklarınızla olan dengeyi iyi korumak ve ilişkilerinizde belki de sorumluluklarınızı paylaşma adına partnerinizle olan diyaloglarınızda oldukça önemli olacak gibi görünüyor.


YENGEÇ BURCU

Özellikle Yükselen Yengeçler sizler de bu tutulma önemli olacak çünkü öncü aksları daha fazla etkileyecek.

Ailenizle hem çekirdek aileniz hem de ebeveynleriniz, evinizle ilgili konularda önemli zamanlar içerisinde olacaksınız.

Fazlaca ailesine düşkünlüğüyle bilinen yengeçler yine bu tutulma etkisiyle en çok bu noktada verdikleri tavizleri, hangi noktalarda adil oldukları veya adil olunmayan durumlar içerisinde kaldıklarıyla yüzleşebilirler.

Ailesi ve ebeveynleri arasındaki dengeyi ne kadar koruyabildikleriyle de karşı karşıya gelebilirler.

Ev değişikliği, taşınma konuları da yine tutulmanın etkisiyle tetiklenebilir. Maddi konularda biraz daha rahatlayacağız bir sürecin içerisine giriyorsunuz.


ASLAN BURCU

Özellikle Yükselen Aslan burçları için bu tutulmanın etkilerinde kardeşleriyle, yakın çevresiyle olan konularda geçmişte bıraktıkları konuların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Konu herzaman sizinle ilgili de olmayabilir. Onların yaşadığı konular yine sizin hayatınızda etkisini gösterebilir. Daha çok uzlaşma, arabuluculuk şeklinde bir orta yolu bulmak size düşebilir bu zamanlarda. Ya da size yapılmış bir haksızlık olduğunu düşünüyorsanız eğer bu konularda daha hak, hukuk, adalet arayışları içine girebilirsiniz.

Bu dönemlerde anlaşmalar açısından, yeni iş projeleriniz açısından yeni konularınız gündeminizi oluşturabilir. Ticaretle uğraşanlar kendilerini yurtdışı pazarında göstermek, hatta internet üzerinden işlerinizi yürütmek isteyebilirsiniz.

Evinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz ya da bir emlak, arsa konusunda girişiminiz varsa bununla ilgili borçlanma konularını gündeme getirmeniz de mümkün görünüyor. Evinizle ilgili bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Ev tadilatı şeklinde de bu görünüm çalışacaktır.


BAŞAK BURCU

Özellikle Yükseleni Başak olanlar sizler içinde en önemli konunuz para, maddiyat ve finansal konularınızla ilgili olacak.

Yatırımlarınız konusunda daha somut ve belirgin kararlar almak isteyeceksiniz. Para kazanma konusundan ziyade paranızı nasıl değerlendireceğinizi tasarlıyor, bu konularla ilgili bir takim girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Fakat bunu da en akılcı ve doğru bir şekilde planlamanız gerekiyor. Kısa yoldan hızlı para kazanma hevesinde bulunmak size yanlış seçimler yaptırabilir bu noktada dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

İlişkiler açısından Venüs de Başak burcuna geçmesiyle birlikte hayatınızda yeni tanışacağınız kişiler olacaktır. Tabi ki bu zaman diliminde ilişkilerdeki beklentilerinizi yükseltmiş ve daha sağlam ve kalıcı ilişkilerinizi hayatınıza çekme düşüncesinde yoğunlaştınız. Satürn sizleri bu noktada fazlasıyla disipline etmeye devam edecek. Hayatınıza alacağınız kişilerde sorumluluk bilincinin gelişmiş olması, sizi ileriye taşıyacak, size katkısı olacak kişileri seçme eğiliminiz daha da artacak gibi görünüyor.


TERAZİ BURCU

Özellikle Yükselen burcu Terazi olanlar sizler için bu tutulma çok daha önemli olacak. Çünkü tam bu tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kadersel dönemeçler içinden geçmeye hazır mısınız? Çünkü bu tutulma ile birlikte 2024 yılındaki tutulmalar sizler için ekstra önemli olacak. Hayatlarınızın çok farklı yöne kayacağı, yeni kararlar alacağınız ve vaz geçişişlerinizle birlikte yep yeni kapıların açılacağı bir zaman dilimi içeresine girmiş bulunuyorsunuz.

Teraziler hayat içerisinde çok fazla sakin kalmaya, konularını çözerken adil olmaya, hakkaniyetli davranmaya ve agresyona bir tartışmaya girmeden konularını çözmek isterler. Fakat bu tutulmayla birlikte artık onlarında artık belli noktalarda hayır demeleri ve net kararlar almaları gerekecek. En çok da kendileri için ne yapması gerektiğini çok iyi bilecekler. Mücadele ederken de asil olabileceklerini, bir savaşı, bir mücadeleyi kazanmak için kırmadan dökmeden de bunu en adil şekilde nasıl yapabileceklerini artık çok iyi öğendiler.

Bazen bazı kavgaların çıkması, bazı tartışmaların yaşanması gerekir. Karşınızdaki kişiler kadar cesur olmanız ve kendi hakkınızı savunmanız gerekir. İşte tam da böyle zamanlar içinden geçeceksiniz.

Hayatınızdaki huzuru, ahengi bulmak en önemli konunuz olacak. Ve tabi ki arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar içinde bulunmanız da çok mümkün görünüyor. Bu konuda da gözünüzü dört açmanız gerekir.

Kendi özdeğerinizi bir başkasının gözünden görmeden, bir başkasının onayını da almadan artık kendinizi bulmak, gerçekleştirmek ve zarif kişiliğinizi hak edenlerin yanında parlayabilmeniz mümkün. Yeter ki siz bu yolculukta yalnız kalmamak adına istemediğiniz yerde ve kişilerle olmak zorunda olmadığınızı fark edin. En çok da bunu ilişkilerinizde yapmaya özen gösterin.


AKREP BURCU

Özellikle Yükseleni Akrep burcunda olanlar sizler oldukça yorucu zamanlar içerisinden geçtiniz. Ve dolayısıyla artık biraz izole olmak isteyeceğiniz, biraz geri çekilmek isteyeceğiniz bir zaman içinden geçeceksiniz. Hayatınızda olan biten konuları bir bir ele almak, düşünmek onları bir süzgeçten geçirmeniz gerekiyor. Bazen geri çekilerek olayları daha iyi gözlemleriz. Ve bu tutulma ile de sizler bunu yapacaksınız.

Çok fazla yeni karar almak, yeni aksiyonlar almak için biraz geri planda kalmak gerekiyor. Özellikle geçmişten gelen konuların önünüze geleceği bir zaman olacak. İşte bu noktada bir takım ayıklamalar yapmanız ve kime ne kadar adil olduğunuz veya size yapılan haksızlıklarla ilgili bir hesap kitap yapma zamanlarındasınız.

Yine arka planda sizi zora sokacak kişilerin varlığı olabilir ve sizi istemediğiniz bir takım durumlar içerisine sizi çekebilirler. Bu noktada da uyanık olmak ve sakin kalmak gerekecektir.

13 Ekimde Mars'ın sizin burcunuza geçişiyle birlikte yaşamınız hareketlenecek. Daha fazla sosyal ortamlarda bulunacaksınız. Arkadaş çevreniz genişleyecek. Tabi 23 Ekimden sonrası sizin için daha güzel zamanlar olarak görünüyor.

Bu süre zarfında kendinizle ilgili çok fazla bilgi vermemek, çevrenizdeki kişilere güvenirken daha temkinli olmanız gerekir. Akrepler bu konuda sezgileriyle tanınır ve çok fazla kendilerini açık etmezler aslında ama boş bulunabilirsiniz, sizin açığınızı arayan kişiler, gizli düşmanlık besleyen kişiler hayatınızda olabilir yine de dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Sağlık konuları gündeminize gelebilir bu sizinle ilgili olabileceği gibi ailenizdeki kişilerin sağlığıyla ilgilenmeniz gereken bir süreci de anlatacaktır.


YAY BURCU

Özellikle Yükselen burcu Yay olanlar için Sosyal çevreniz, girdiğiniz gruplar ve arkadaşlarınızla ilgili alanda olacak. Çok fazla sosyalleşeceğiniz, gezeceğiniz zamanlar içerisinde olacaksınız.

Arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz çok önem kazanacak. Onlar birlikteyken ne kadar kendiniz olabiliyorsunuz, hangi konularda tavizler veriyorsunuz, size karşı ne kadar adiller ya da sizin onlarla olan ilişkilerinizde siz ne kadar adil tavırlar içinde oluyorsunuz bunlar bir bir önünüze serilecek.

Arkadaşlarınızla olan ilişkilerde belki bir kısım arkadaşlarınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Ki bu konuların geçmişten geldiğini unutmayın. Böylelikle yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Biraz ayıklama yapmanız gereken zamanlar içinde olacaksınız.

Gündelik hayatın koşturmaları içinde bulunurken sağlığınızla da yeteri kadar ilgilendiğinize emin olmanız gerekiyor. Bu noktada gerekli kontrolleri yaptırmanız gerekebilir.

İşlerinizle ilgili yeni projeler, fırsatlar önünüze gelecektir. Bununla ilgili fazlasıyla emek verdiğiniz bir dönemdesiniz. Ama bununla ilgili olarak daha rahatlayacağınız zaman yine Aralık ayından sonra olacak.

Hayatınızla ilgili yaşadığınız yerle ilgili köklü değişimler yaşayacaksınız. Bu dönemde hayatınızda çok daha sağlam bir zemine oturtmak için sistem sizden daha disiplinli olmanızı isteyecektir .


OĞLAK BURCU

Özellikle Yükselen Oğlak için iş ve kariyer alanınızda gerçekleşiyor bu tutulma. İşinizde yeni bir takım yön değişikliğine gitmeyi düşünebilirsiniz. Kazanç kapılarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Eğer ki bugüne kadar kariyerinizle ilgili konularda sizi rahatsız eden, yolunda gitmeyen konularda bir kopuşlar aşamasına gelebilirsiniz. Aileniz ve ebeveynlerinizle daha fazla ilgilenmeniz gereken zamanlarda olacaksınız.

Kariyerinizle ilgili yeni bir takım projeleriniz varsa eğer hem bu yurtdışı bağlantılı olarak destekleyici fırsatlar yakalayacağınızı gösteriyor hem de bunu dijital platformlarda daha geliştirebilir, büyütebilirsiniz.

Finansal açıdan daha iyi koşullar içerisinde olacaksınız. Tabi ki evlilik ve ilişkiler açısından biraz sıkıntılı zamanlar yaşıyor olabilirsiniz bu konuda destek almak, sizi yoran konuları konuşmak size iyi gelecektir.

Bu yatırımlarınızı değerlendirmek adına gayrimenkul, arsa ve toprağa yatırım yapmayı planlayabilirsiniz.


KOVA BURCU

Özellikle Yükselen Kovalar için yakın çevreniz, akrabalarınız yine evli olanlar için eşlerinin akrabalarıyla olan ilişkilerinde bir takım konularda hak, hukuk, adaletle ilgili olarak bir takım çekişmeler, arabulmalar, uzlaşma açısından ilgilenmeniz gereken durumlar içinde olacağınızı gösteriyor.

Birebir sizinle ilgili olmasa da ailenizdeki kişilerin durumlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa buradaki hukuki konular önemli olacaktır. Bunlara ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Dijital alanda işler yapıyorsanız, yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa veya yine eğitimlerle ilgili konularda biraz daha dikkatli adımlar atmanız gerekiyor. Bu alanlarda kayıplar, sıkıntılar yaşamamak adına dengeyi koruyabilmeniz önemli gibi görünüyor.

Bu dönemde açılacak davalar biraz çekişmeli ve kayıplara meyil verecek durumlar içerisine sizi sokabilir.

Ailenizden, evli olanlar ise eşlerinden daha desteklenecekleri bir dönem içinde olacaklar.

Konular üzerinize geliyor olabilir, konular sizin dışınızda cereyan olabilir bu dönemde. O yüzden sağlığınıza daha özen göstermeniz önemli olacaktır.

Ebeveynlerinizle ilgilenmek, evinizle ilgilenmeniz gereken zamanlardasınız. Belki bir taşınma veya evde tadilat konularınız olabilir.


BALIK BURCU

Özellikle Yükselen Balıklar için bir kere Balıklar Satürn Balık transitiyle birlikte hayatlarında çok ciddi bir sorumluluk alma, hayatlarını daha disipline etme noktasında bir takım yükler altına girmiş olabilirsiniz.

Bu tutulma da sizin başkalarından gelen kazançlar, yine finans alanıyla ilgili bir yer olduğundan bu konuda belki bir takım borçlanmalar içine girdiğiniz, krediler konusu yine gündeminizi oluşturacak.

Kendinize yepyeni bir yol çizerken bir takım da maddi olarak ekstra bir yükün altına girmiş olabilirsiniz.

Ev, araba, gayrimenkul gibi ya da iş yeri açma gibi ya da evlilik hazırlığı yapanlar kendilerini bir takım yükler içine sokmuş olabilirsiniz.

Hayatınızın iplerini elinize alırken her ne kadar yorulsanız da sizi sıkan durumlar içinde olsanız bile bu durum sizi daha da güçlendirecek bunu unutmayın.

Evlilik ve ortaklık alanınıza Venüs'ün girmesiyle biraz daha desteklenen, biraz daha rahatlayacağınız bir dönemde olacaksınız.

47 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page