UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

31 AĞUSTOS 2023 BALIK BURCUNDA MAVİ DOLUNAY


Hepinize Merhabalar

İstanbul Saatiyle 04:35 de Yükseleni Aslan olan, Balık burcunda bir mavi Dolunay yaşayacağız.

Neden mavi dolunay deniliyor size teknik olarak bunun anlatımını yapmak isterim.

1 takvim ayı içinde normalde 1 tane yeni ay ve bir tane dolunay olur. Ama ay takvimi ile güneş takvimi arasında ortalama 2-3 günlük bir fark olduğundan her 2,5 yılda bir artık günlerden dolayı 1 ayda fazladan bir yeni ay veya dolunay olur. Böyle olduğunda buna mavi ismini vermişler. Ama aslında hikaye tam olarak böyle de değil, bu ilk ortaya çıktığında buna “Belewe” yani ihanet demişler. Yani nasıl olurda sen ihanet edersin ve takvim düzenine aykırı gelen, isyankar biri olmuş. Tabi bunlar hikayeden ibaret :) Belewe sözcüğünün yıllar içindeki yanlış kullanımından dolayı Belewe olmuş sana Belewe Moon; Günümüze kadar da gele gele Blue Moon’a dönüşmüş…

Bu Dolunay 7 derecede gerçekleşecek. '7 sayısı numeroloji de maneviyatla ilgilidir. Maneviyata daha fazla yöneleceğimiz anlamına geliyor. Ruhsal uyanışla ilgilidir.

Aynı zamanda da Güneş 7 derece Başakta olacak bu da yine Thuban sabit yıldızında oluyor.

Maden işçileri, maden arayanlar, simyacılar ve yine şifacılarla ilgilidir.

Bu Dolunay'a Satürn'ün 3 derece fomalhault sabit yıldızı eşlik ediyor olacak. Fomalhault sabit yıldızı yine şifa ile ilgilidir. Karmanın Lordu geri hareketinde bu sabit yıldızda yer almasıyla bizlere geçmişten gelen, karmik konularımızı şifalandırabileceğimiz muazzam bir fırsat sunuyor olacak.

Ay bizim duygularımızı, annemizi, halkı anlatır. Satürn ise sorumlulukları, düzenlemeleri, sıkışma, zorlanmayı gösterir. Yani duygusal olarak zorlandığımız, sıkıştığımız noktalarla karşılaşacağımızı ve bunlarla ilgili bir yeniden yapılanacağımızı, şifalanmak isteyeceğimiz zamanlardan geçeceğimizi gösterir.

Jüpiter ve Venüs arasındaki kare açı bize abartılı davranışları gösterecektir. Venüs ün 12. eve yerleşmesi bazı kişileri gizli ilişkilere çekebilir. İlişkilerimizi toplum önünde yaşayamamak, gizli , kapalı yaşanması gibi konuları verecektir. Jüpiter ise yazılı olmayan ahlaki yasaları gösterir. İkisi arasındaki Kare açı bazı ilişkilerin özellikle bu şekilde yaşanan toplum tarafından onaylanmayan ilişkilerin açığa çıkması, sonlanması görünür olması ya da ifşa olması konularını gündeme getirecektir.

Sadakat ve güven duygularımız ne derece yerinde onun da sınanacağı bir Dolunay olacak. Başlarda da dediğim gibi daha maneviyata dönmemiz gereken, daha ruhsal bir uyanışa hizmet edecek bir Dolunay yaşayacağız. O yüzden de bize hizmet etmeyen, içsel olarak huzurlu olmadığımız alanlardaki enerjimizi çekmemiz gerekecek.

Dolunaylar da konularla her zaman karşımıza görünür olarak çıkar ve bizler konuyla birebir muhattap oluruz. Yani enerji kendini gösterdiği zaman artık onunla yüzleşmek ve tamamlamak kaçınılmaz olacaktir.

Mars Terazi burcuna geçiş yaptı. 5 Ekimde bir Güney ay düğümü ile kavuşacaklar. 8 Ekimde Pluton ile de tam karesi olacak. Bu dönemlerde dikkat çekici özellikle ilişkiler açısından zorlayıcı zamanlar. 12 Ekimde ise Mars Akrep burcuna geçerek gücünü bulacak.

Mars Terazi de düşüktür. Burada hak, hukuk, adalet, ilişkiler, uzlaşma konularında bizleri savaştıracaktır. Enerjimizi bu konulara harcarken kendimizi değerli görmekte zorlanabiliriz. Kendimizi haklı çıkarmaya çalışabilir, haksızlığa uğradığımızı düşünebiliriz. Çünkü düşük bir konumda olduğu için tek başına hakkını savunamaz ve hep arkasında bir çoğunluk arar ve ne yazık ki o çoğunluk kişiyi, gerektiği zamanda yalnız bırakarak bu mücadelesinde kendi başına mücadele etmesini öğrenmesini isteyecektir.

Bol retrolu bir dönemde kendimizi yerinde sayıyormuş gibi hissedebiliriz. İletişim güçlüğü çekebiliriz, Kendi değerimizi sorgulamaya devam ediyoruz. Venüs Retrosu boyunca en çok bununla muhattap olduk ve biraz daha devam edecek gibi görünüyor.

Balık ve Başak aksındaki bu Dolunay elbette ki hem fiziki hem de ruhsal plandaki şifayı anlatır. Özellikle haritanın 8.evindeki bu dolunayda duygusal krizlerle kendini gösterecektir. Zaten bir takım krizler, problemler çıkmadan , görünür olmadan iyileşmesi de mümkün değil.

Tabi ki haritanın 2.ci ve 8.ci aksları para konularını da anlatacaktır. Kazançlar ve giderler konusundaki durumlarımız nedir? Bu konulardaki kaygılarımız, endişelerimiz, duygusal olarak bizi sıkıştıracaktır. Çünkü Satürn ile yan yana gelen Ay bize bu hayat içerisindeki sorumluluklarımızı hatırlatacak.

Sen bu Dünya üzerine gönderilen Yüce Yaratıcının bir parçasısın. Senin değerini belirleyecek tek kişi yine sensin. Eğer hala bununla ilgili sorunlar yaşıyor kendini değersiz, yetersiz ve işe yaramaz hissediyorsan eğer yine dön de bir içine bak demek isterim. Çünkü orada da yine arayıp bulacağın kendin olacaksın.

Bulunduğun yere bir bak ve bulunduğun yerdeki kişilere de bir bak istersen. Sahi sen doğru bir yerde ve doğru kişilerle misin?


Seviliyorsunuz ❤️


Namaste


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page