UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

3 TEMMUZ 2023 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY


Merhabalar Hepinize

3 Temmuz 2023 tarihinde İstanbul Saatiyle 14:38 de Yükseleni Terazi burcunda bir Dolunay yaşayacağız.

Oğlak burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek ve Nunki sabit yıldızı ile etkileşimde olacak. Şanslı bir görünümdür. Pek tabi ki bu şansı elde etmek için çok çalışmak, sabırlı ve disiplinli olmayı anlatır. Sonuç itibariyle Satürn yönetimindeki bir burçta olması böyle bir etkiyi bizlere verecektir.

Bu Dolunay'ın etkisi bizlere çalışmalarımızın, emeklerimizin karşılığını almak, toplamak ve artık göz önüne çıkmak için fırsatlar getirecek bir takım durumlarla karşılacağımızı gösteriyor.

Dolunayların tamamlanma enerjisinde olduğunu biliyoruz. Demek ki Tam olmak, pişmek, bir konu hakkında artık uzmanlığımızı sunma zamanlarının bize verileceğini söyleyebiliriz.

Satürn konusunda sınırlar vardır. Özellikle yükselenin de Terazi burcununda olması bizlere ilişkiler açısından bu Dolunayda dik bir duruş sergilemek, isteklerimizi, sınırlarımızı da belirlememiz gerektiğini bizlere hatırlatacak.

Oğlak temasında iş ve kariyer, yöneticiler, patronlar, iş adamları, otoriter kişiler dikkat çeker. Bizler kendimizi iş ve kariyer noktasında parlatmaya, odaklamaya ve enerjimizi tamamen bu doğrultuda harcamaya odaklanırız. Fakat hemen karşı aksında bulununan aile, ev , köklerle ilgili konulardaki dengeleri unutmamak gerekir.

Aslına bakarsanız en büyük sıkıntı da bu noktada yaşanır. Hayatta her zaman bir denge olmalıdır.

Güneş'in yanındaki Hades ve Merkür'ün de Yengeçte olması zaten bizlere aile, ev, köklerimiz ve geçmişimizle ilgili bir enerjiyi işaret ediyor. Hades, kokuşmuş, çürümüş, eskimiş olanları anlatır. Bizim derinlerde kalmış, kokuşmuş ve bizleri hasta etme noktasına gelmiş duygularımızın Güneş ile birlikte benliğimize, egomuza, kişiliğimize etkisini gösterirken, Merkür olan kontağında ise düşünce ve iletişim becerilerimize de etkisini verecektir. Duygu dünyamızda neler yaşanıyor bu konuları bulmamız önemli olacak.

Eğer ki ben bu noktada içimde kopan fırtınayı çözebilir, Güneş ile bunu bir projeksiyon gibi aydınlatabilir ve Merkür ile bunu dile getirebilirsem şayet aile büyüklerimden ve otorite figürlerimden desteğimi alabileceğim. Üstelik Jüpiter de bana bu noktada İlahi plandan desteğini sunuyor olacak.

Ben kendi içimdeki bu savaşta yalnız başıma savaşmak zorunda olmadığımı bilmeliyim. Özellikle bunu Kişisel Gezegenlerin yani üzerinde hüküm sürebileceğim ve düzeltebileceğim enerjidekiler Venüs ve Mars'ın Aslan burcunda beraber hareket etmesi bana Aslan enerjisi ile egosal bir güç gösterisi içinde olacağımı söylüyor.

Güçlü görünmeliyim, liderliğimi korumalıyım, dik durmalıyım, gururum her şeyden önce gelir desede Uranüs bu alanları kareliyor.

Yani yeri geldiğinde kuyruğumu kıstırmalıyım, egomu bir kenara bırakıp, esneyebilmeliyim. Gerektiğinde bana gelen yardımlara kulak vermeliyim ya da bu yardımları ben istemeliyim noktasında hiç beklemediğimiz durumlar içerisine çekilebileceğimizi gösterir.

Bazen bırakıp gitmek gerekir. Ya da yenilgilerimizi kabul etmek. İnsan olma deneyimi içinde her türlü kaos, çıkmaz, kriz ve problemlerle karşılaşmamız mümkün. Mühim olan bu noktada nasıl bir duruş sergilediğimiz.

Özellikle de Lider konumundaki kişilerin bu konuyla ciddi bir yüzleşme yaşayacağını söylemek isterim.

Sadece duygu planında değil yine sağlıkla ilgili konularda da bize bu konuda uyarı veriyor. Sağlık nedeniyle geri çekilmek gibi. Kariyeri bir kenara bırakıp, sağlık ve aileye odaklanmak gibi de çalışacaktır bu enerji...


Ne olacaksa hepimizin en yüksek hayrına olmasını dilerim.


Namaste


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page