UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

29 HAZİRAN YENGEÇ BURCU YENİAYI


29 Haziran Çarşamba günü İstanbul Saatiyle 05:52 de Yükseleni yine Yengeç burcu olan bir yeniayımız olacak.

Haritanın 12.evinde olan bu yeniayın en önemli teması Aile, köklerimiz, şefkat, korunma, beslenme, sevgi, yuvamız, duygularımız, anaçlık, annelerimiz konuları olacak.

Yengeç burcu öncü bir burç olduğu için inisiyatifli, kendi kendine harekete geçebilen, başlatan, duygularıyla , sezgileriyle hareket edebilen bir burçtur.

Su elementinde olması ve haritanın da su elementinin yoğun olması bize yine duygularımızı, geçmişimizi, köklerimizi ve aslında çok daha derinlerde bilinçaltımızdaki konularımızı gündemimize taşıyacak.

Tabi ki bu konular görünür bir planda gerçekleşmeyecek. Haritanın 12.evi kapalı alanı anlatır, buzdağının görünmeyen yeri gibidir. Kapalı kapılar ardında olan gizli kapaklı işleri anlatır. Haritanın en gizemli, en anlaşılması zor yeridir. Bilinçaltındaki birikmiş, görmezden gelinmiş, üstü kapatılmış olan ne varsa ama bizi de içten içe huzursuz eden konular oradadır.

Bu alanı harekete geçirmek için aktif bir enerjiden ziyade pasif bir enerjiye ihtiyaç duyulur. Dışa doğru değil içe doğru bakmamız gerekir.

YUKARI DA NE VARSA AŞAĞIDA O VARDIR, İÇERİDE NE VARSA DIŞARI DA O VARDIR.

Haritayı incelediğimizde Jüpiterin yeniaya tam partil karesi olduğunu görüyoruz bu ne anlama geliyor?

Jüpiter yüksek bir bilinci anlatır, yaşam felsefesini, hak, hukuk, adelet konularını anlatır. Demek ki yeniay bu konuları zorlayacak.

Fakat Jüpiter Koç bu sefer Venüs ikizler burcu sekstil bir açısı olacak. Ve bu aslında iki iyicil gezegenin arasındaki bu açı Maddi ve Manevi değerler konusunda yeni şansların olacağını gösterir.

Jüpiter Koç ile atılması gereken adımlar, alınması gereken riskler için güzel de bir destek veriyor olacak.

Venüs ikizler ile İlişkilerde iletişim, fikir alış verişi ve konuşma önemli olacaktır. Venüs burada pregrindir aslında güçlü bir pozisyonda değildir. İkili ilişkilerde kararsızlık verebilir, iki kişi arasında kalınabilir o yüzden flörtöz bir yapı sergileyebiliriz bu dönemde.

Bu yeniay öncesinde yani 24 Haziranda çok önemli bir gökyüzü olay yaşanmıştı daha öncesinde 2004 yılında olmuştu bu Merkür, Venüs, Uranüs, Mars, Jüpiter, Neptün ve Satürn Gezegenlerin dizilimi aslında çok özel zamanlar içinden geçmekte olduğumuzu söylüyor.

Demek ki yepyeni bir dönem başlatacağız hayatlarımızda, yeni kararlar, yeni projeler, yeni başlangıçlar için kendimizi yeniden yapılandıracağız.

Yine bu yeniayda ise bir çok Gezegen güçlü olduğu pozisyonda olacaklar. Satürn kova, Mars Koç, Merkür İkizler, Ay Yengeç, Neptün Balıkta o yüzden de aslında kişisel anlamda kararlarımızın sorumluluklarıyla baş edebileceğiz.

Yengeç Yeniayında Satürn ve Pluton retroda , Neptün ise retroya girmeye hazırlanıyor olacak.

Kollektif Gezegenlerin retrosu kollektif alanı etkiler dolayısıyla hepimiz için etkileri olacaktır. Bu da aslında yapacağımız her türlü iş için ağır ama emin adımlarla ilerleyeceğimizi gösterir.

Sabırlı olmak, zamanın bize getireceği kaoslara odaklanmak yerine neleri hayatımızda işe yarar hale getirebiliriz, yapılandırabiliriz, gözümüzden kaçırdığımız bir şeyler varsa neleri telafi edebiliriz onlara yoğunlaşacağız.

Zamanın lordu yani Satürn geri hareketteyken sanki işlerimiz bir türlü yolunda gitmiyor bir türlü bir şeyleri zamanında olmuyor yerimizde sayıyormuş hissinde olabiliriz. Bu da bize ilerleme kaydedemiyoruz gibi gözükebilir. Aslında ufak ufak ilmek, ilmek örülüyordur olması gerekenler hayatlarımızda.

Satürn ile Mars arasında yine sekstil bir açı var bu açı da aslında az önceki açıklamamı destekleyici nitelikte. Yapılması gereken her ne ise yapılmalı, eyleme geçilmeli sizler her ne kadar yol alamadığınızı, ilerleyemediğinizi düşünseniz bile eyleme devam etmelisiniz.

Çünkü Kuzey ay düğümü de bizlerden bunu istiyor tam anlamıyla boğa enerjisi sabırla ilgilidir. Lakin Uranüs ay düğümlerine yaklaşırken bizleri olur olmadık durumlara çekebilir. Sakinliğimizi korumak zor olabilir ama yaparsak kazanırız.

Güney ay düğümleri Akrep her zaman krizlere çekecek bizi üstelik yöneticisi Mars en güçlü konumda.

Provoke edilebiliriz, kışkırtılabiliriz çünkü Pluton ve Mars arasında kare açı bulunuyor.

Yine de unutmayalım ki Pluton ay düğümlerine toprak elementinden üçgen vermeye devam ediyor. Bizlerin ilerlemesini istiyor sistem ama bunu yaparken geriye dönüp dönüp bakmamızı da istiyor çünkü retro hareketinde taa ki düzeltmemiz, dönüştürmemiz gereken konuları bitirene kadar bize aslında destek oluyor.

Bu süreçte ailemizle daha fazla olmak isteyebiliriz ki önümüz bayram sevdiklerinizle, köklerinizle biraraya gelmek için güzel bir zaman olacak.

Ayrıca haritada 7 derecelere de oldukça fazla görüyoruz. Bu da Tarot da ARABA kartını anlatır. Şanslı bir karttır. Yengeç burcunu kartıdır ve Sirius yıldızını da görebilirsiniz bu kartta.

Yola çıkma kartıdır. Hayat yolunda ilerlemeye başlama yeni başlangıçlara gitmektir. Yaşam yolunda yol daha yeni başlıyor demektir.

Durağanlık vardır. Çelişki vardır. Araba ama henüz hareket etmemiştir. Sfenksler oturuyordur . İnsan kendini güçlü hissediyor ama yola çıkmaya hazır değildir. Kendi zamanın bekler. Kişinin kendini hazır hissetmesi gerekir. Kişinin davranışı kendi iradesindedir.


HEPİMİZİN EN YÜKSEK HAYRINA OLACAK OLANIN OLMASI DİLEĞİYLE


NAMASTE5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page