UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

28 ŞUBAT 2024 GÖKYÜZÜ NOTLARI
Hepinize Merhabalar

Bugün yine Ay terazi burcunda seyrine devam ediyor olacak. Bugünün aslında en dikkat çekici görünümü Güneş, Satürn ve Merkür'ün 9 derece Balık burcunda toplanması olacak.

Daha önce ki yıllara baktığımda 1995 yılında Güneş ile Satürn yine Balık burcunda kavuşum yapmışlar. Zaten Satürn aynı burçtan tekrardan aynı noktaya ( aynı burç'a ) gelmesi için 28-29 yıl gerekiyor. Biz buna Satürn döngüsü diyoruz.

Mümkün olduğunca basit anlatmaya çalışacağım. Güneş bizim kimliğimizi, egomuzu, kişiliğimizi, yaşamı anlatır. Özellikle ameliyat gibi önemli zamanlarda Güneş'imizin iyi bir konumda olmasını baz alırız. Güneş yine eril enerjiyi de anlatır. Baba gibi eş gibi patron gibi

Satürn ise sorumlulukları , kısıtlanmayı, daralmayı, sıkışmayı, disiplini, sınırları anlatır.

Merkür de bizim iletişim şeklimizi, düşüncelerimizi anlatır.

Şimdi bu üçlü buluşmaya Stelyum diyoruz.

Balık burcunda toplanması konuyu daha karmik ve derin bir anlam verecektir. 9 sayısı da numeroloji de tamamlanma ile alakalı olduğunu söylemek isterim.

Bu üçlemeye Jüpiter de Boğa burcundan sekstil açı çalıştıracaklar.

Dolayısıyla burada karmadan ne getirdiysek onunla yüzleşeceğiz. İyi karmalar iyi ödüllerle, kötü karmalar ise elbette ki ektiğini biçecek.

Jüpiter'in şans Gezegeni olarak anlatırız. Fakat konunun esasında olanı büyütür. Yani bir büyüteç etkisi verir. Hangi tohumları ektiğimiz önemli. Domates ekip karpuz bekleyemeyiz. Ve en nihayetinde Jüpiter Santa Claus da değil. Noel Baba misali bol bol hediyeler dağıtmayacak.

Balık burcunun özelliklerine tekrar bakacak olursak eğer sezgisellik, maneviyat, fedakarlık, feda olmak, kurban olmak, akışa güvenmek.

İç hesaplaşmalar açısından yine değerli olacak. Neyi ne kadar yaptım? ya da Nerede kurbana düştüm? şeklinde kendi içimize dönüp, kendi üzerimizde çalışırsak doğru cevaplara ulaşabiliriz.

Tabi ki bu etkiler yalnızca kişisel olarak değil tüm Dünya genelinde ve hükümetler bazında da olacaktır.

Güneş ile Satürn biraraya geldiğinde yaşam enerjisinde bir kısıtlılık getirir. Çünkü Satürn işin içine girdiğinde bir kısıtlama, bir disiplinden, bir takım sorumluluklardan ve kurallardan bahsetmek doğru olacaktır. İşin içine bir de Merkür girdiğinde konuya bu sefer haber alma, yayın, basın, öğrenciler ve çocuklarımızı da ilgilendirecek konuları duymamız mümkün görünüyor.

Bir daha buna benzer bir zamanı ne zaman olur diye merak ettiğimde 2054 yılına geldim fakat burada işin içine bir de Pluton katılacak. Güneş, Satürn ve Pluton Balıkta kavuşacaklar. O tarihleri görebilecek miyiz? Bir metaverse dünyasında kim bilir hangi kimlikte nasıl bir hayatlar yaşayacağız.

Biz günümüze dönelim ve bugünlerde atacağımız adımlara, eylemlere ekstra dikkat edelim.


DIŞA BAKAN RÜYA GÖRÜR, İÇE BAKAN UYANIR. Carl Gustav Jung


Namaste

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Yazı: Blog2_Post
bottom of page