UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

25 EKİM 2022 AKREP BURCUNDA PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI


Merhabalar Herkese

Bu yılın önemli tutulmalarından birini daha hep birlikte hem kişisel hem de Global anlamda yaşayacağımız ve her birimizin hayatlarında önemli durumları yaşatacak bir Akrep Burcunun 2 derecesinde bir yeniay ve aynı zamanda 124 numaralı Saros döngüsüne sahip bir tutulma yaşayacağız.

Bu tutulma 12:34 de başlayıp 14:59 bitecek. Yaklaşık olarak 2 saat 25 dakika sürecek. Bu tutulma Dünya üzerinde ise Avrupa, kuzey Afrika, Orta Doğu ve Asya'nın batı kesimlerinin çoğundan görülebilecek.

Parçalı bir tutulma olduğundan hayatımız üzerindeki etkilerini de parça parça yaşayacağız. İlk 6 ay etkili olup 2 yıla kadar etkilerini oldukça hissedeceğiz.

Daha önceki yıllarda 2004 yılında 124 nolu Saros döngüsüne sahip bu Parçalı Güneş Tutulması yine benzer temaları hayatlarımıza getirecektir.

Akrep burcu temaları önemli olacak. Bunlar ne idi? Derinlik ve dönüşüm ile ilgilidir. Akrebin dünyası gizli saklı ve şifrelidir. O yüzden araştırma yapmak, derinlere inmek, sırları çözmek, gizemli olana ilgi duymak, ölüm ve ölüm ötesini merak etmek, yeraltı kaynaklarındaki cevheri çıkarabilmek için kazıdıkça kazımak, karanlığınla yüzleşmen gerek.

Dürtüseldir. Tutkulu ve şehvetli bir yanı vardır. Takıntılı ve Kıskanç tarafları ile ya benim ya kara toprağın mantalitesinde sevgisiyle sizi boğabilir.

Yükseleni Oğlak olan bu tutulma haritanın 3-9 aksında gerçekleşiyor olacak. Buradaki konular devlet, otorite, devlet adamları, liderler, şirket sahipleri, yöneticiler, hak, hukuk , adalet, yargılar, mahkemeler, din adamları, uluslararası ilişkiler, deniz aşırı ticaret, sosyal madde, basın yayın, gazetecilik, gazeteler, yazarlar, öğrenciler, eğitimciler, akademisyenler, ticaret, taşımacılık, karayolları, havacılık, ulaştırma, yakın ilişkiler, akraba ilişkileri, düşünce yapımız, konuşmalarımız, iletişim şeklimiz gibi konu başlıkları bulabiliriz.

Tutulmalar hayatlarımızda aslına bakarsanız bozuk, çürük, yıkık, toksitleşmiş, işe yaramayan ne varsa söküp atmak için geliyor.

Ya sen yapacaksın bunları ya da ben senin yerine yapacağım diyor.

Her birimiz kendi hayatlarındaki en belirgin konulara bir baksın. Benim değiştirmem gereken ne var? Sağlığımla mı ilgili? Evliliğimle mi ilgili? İş hayatımla mı ilgili? Yaşadığım çevre ile mi ilgili? Para kaynaklarımla mı ilgili? Bir bakın hayatınıza şöyle nerede bu tıkanıklık?

Yaşamında akıp gitmesi ve yol alması gerekirken yerinde saydığın ve takılı kaldığın alan neresi?

Korkuyoruz hepimiz o yüzden yapamıyoruz, gidemiyoruz, tutunuyoruz bağlılıklarımıza. Sanıyoruz ki o olmadan hayat süremeyecek. Bu iş olmazsa geçinemem, eşim olmadan yaşayamam, ailemden uzakta kalamam, gidememler, edememler, bırakamamlar havada uçuşuyor.

Elbette yapabiliriz, her türlü her şeyin üstesinden gelebiliriz. Düştüysek eğer yeniden kalkabiliriz, küllerimizden yeniden doğabiliriz.

Akrep in o güçlü doğası ile içimizdeki o en güçlü cevhere ulaşıp çıkartmamız için geliyor.

Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. ‘’Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir’’ diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

Demiş Şems-i Tebrizi

Korkularına rağmen yol alabilirsen eğer yeni olasılıklara alan açabilirsin ancak yaşamında.

Krizlerle boğuşabilen, krizleri yönetebilen ancak hayatta kalıp devam edebilecek.

Özellikle sinirlerimize hakim olmamız gereken durumlarla çok karşılaşacağız. Yaşam bizi dört koldan kışkırtacak, manipüle edecek ve zorlayacak. Ani, fevri kontrolsüz ve dürtüsel davranışlar bize kaybettirecek.

Sağlığa dikkat cinsel bölgeleri temsil eder Akrep, üreme organları, yumurtalıklar, bu bölgelerle ilgili hassasiyet ve sıkıntılar verebilir.

Her yıl tutulmalar yaşarız ve bu yaşımıza gelene kadarda bir çoğunu yaşayıp deneyimledik zaten. Buralara kolay gelmedik. Bunca deneyimi boşuna yaşamadık.

Merak etmeyin bunları da atlatacağız evvelallah yeter ki sağlığımız yerinde olsun.

Candan Erçetinin şarkısındaki gibi

" Dünyada ölümden başkası yalan. "


Ölüm varsa ben yokum, ben varsam Ölüm yok zaten...


Sonsuz Işık ve Sevgiyle


Namaste ❤️


11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page