UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

24 KASIM 2022 YAY BURCUNDA YENİAY


Merhabalar Herkese

Bugün Yay burcunun 1 derecesinde yükseleni İstanbul Saatiyle 01:57 de Yükseleni Başak burcunda bir yeniay olacak.

Yay burcu Stelyumunun yoğun olduğu bu yeniayda Yay burcu temalarının ağırlıklı olduğunu görüyoruz.

Yeniay da yeni başlangıçlardan bahsederiz. Yükseleninin Başak olması da aslında yeni başlangıçlarımızda ince eleyip sık dokumamız gereken, ayrıntılara önem vereceğimiz, daha titizlikle yürütmemiz gereken konuları bize gösterir.

Yay burcu yöneticisinin Jüpiter'de olması ve Yücelimde bir burçta yer alması dolayısıyla iyicil etkiler barındırıyor.

Uzun seyahatler, adalet konuları, yabancı ülkeler, farklı kültürler, yüksek eğitimler, akademisyenler, üniversiteler, din adamları, dini yerler, yargılar, mahkemeler, denizaşırı ülkeler, dış ticaret, yüksek bilinç ve yaşama dair felsefelerimiz konu başlıklarımız.

24 Kasım Öğretmenler günümüz kutlu olsun. Bizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize minnettarız. Tabi ki başta Mustafa Kemal Atatürk'ü de sevgi ve rahmetle anıyorum...

Böyle özel bir günde Yay temalı bir yeniay oldukça örtüşüyor. Yay yüksek eğitimi anlatır. Bu zamana kadar aldığımız bütün bilgileri süzdüğümüz ve bunları kendi yaşam yolumuzda nasıl belirlediğimizle ilgilidir.

Haritada yerleşimde 3 ve 9 uncu aksa olduğunu görüyoruz. Dolasıyla bizim düşünce biçimimiz, iletişim şeklimiz ve ilişkilerimiz oldukça yoğun bir planda çalışacak.

Merkür, Venüs , Güneş ve Ay hepsinin Yay da olduğunu görüyoruz. Bu Gezegenlerin yöneticisi 7.evde yani ilişkiler evinde. Retrodan çıkmaya hazırlanan bir Jüpiter burada bulunuyor.

Özellikle ilişkiler konusunda çokça yorum yapacağımızı, bunu da ateş elementiyle birlikte kimi zaman hararetli yapacağımızı gösterir.

Pek tabi ki Yay temasında bir özgürlük teması ve hak, hukuk, adalet konuları oluşacak. İlişkilerdeki durumumuz, yerimiz, hatta bize yapılan veya yapılmayan konularda adaleti sorgulayacağız.

Elbette ki haklı olduğumuzu düşündüğümüz konuların üzerinde durmak ve bunu sorgulamak en doğal hakkımız ama unutmamalıyız ki Yükselen Başakta ve burada konulara takıntı çalıştırmak, gereksiz eleştirilerde bulunmamak, detaylara fazla inip büyük resmi gözden kaçırmamak da gerekir.

Ateş elementi yüksek olduğu zaman konulara ani giriş yapma, yüksek bir enerji ile adım atma durumu bize getirecektir. Üstelik su elementi de az görünüyor. Yani konulara karşı empati yapmakta güçlük çekebiliriz. Ve tek taraflı olarak kendimizin haklılığına inanabiliriz.

Sonuç itibariyle Yay'ın gölge etkisinde fanatizm vardır. Bir konuda fazla takılma ve hatta ona körü körüne inanma, kibir çalıştırma da söz konusu olacaktır.

Yapacağımız işlerde, yeni başlayacağımız konularda bu yeni bir ilişkide olabilir, yeni bir eğitim de olabilir ya da ortaklı yapacağımız bir iş de olabilir, yine yurtdışı bağlantılı işlerimiz ya da hukuki bir takım işlerimizde iyice içimize sinmesi , iyice emin olmak isteyeceğiz.

İnançlarımız, inandıklarımız esas bizim sorgulayacağımız konular olacak bunu yaparken körü körüne yapmamamız gerekiyor. Çünkü yükselen Başakta bizden her türlü bilgiyi sorgulamamız ve iyice araştırmamızı söylüyor.

Mars İkizlerde retro olması dolayısıyla bunu zaten yapmamız gerekiyor. Çünkü bunu yapmadığımız taktirde retrodan çıktığında bir takım sorunlarla karşılaşabiliriz.

Bu yeniay bizlere duygularımızla karar almak yerine, bilgilerimize güvenmeyi, akıl yoluyla doğruya gitmemizi söylüyor.

Hatta kendi başımıza işin altından kalkamıyorsak mutlaka konularımızla ilgili daha uzman kişilerden yardım almalıyız.

Pluton ve Jüpiter arasındaki olumlu açı bize doğru bildiğimiz ve inandığımız konular noktasında destek verirken, Mars ve Neptün arasındaki kare açıyı da göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Bir şeye körü körüne inanmamamız, ardı astarını öğrenmeden hareket etmememiz, hele ki kulaktan dolma bilgilerle iyice araştırmadan konulara dahil olmamamız gerektiğine vurgu yapıyor.

Paranoyaklık çalıştırıp her şeye kuşku ve şüpheyle yaklaşmanın doğru olmadığı gibi fazla iyimser yaklaşıp bir şeyin doğruluğuna gözü kapalı inanmakta doğru olmayacaktır. Bu iki dengeyi çok iyi korumamız gerekiyor.


Her birimizin hayatlarında yaşayacağımız deneyimlerin bizlerin en yüksek hayrına olmasını diliyorum.


Sonsuz Işık ve Sevgiyle


Namaste6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page