UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

23 OCAK 2023 GÖKYÜZÜ NOTLARI

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2023


Herkese Merhabalar

Bugün gökyüzü transitlerinde neler varmış şöyle bir bakalım.

Ay Kova burcunda ilerlemeye devam ediyor. Ay kova burcundayken özgürlük temaları çok yoğun olur. Duygularımızı mantığımız yönetir. Öyle çok romantizmden bahsedemeyiz ay buradayken. Herkese karşı eşit olmak, herkesin iyiliğini isteriz.

Sabah saatlerinde Ay Satürn ile kavuşuma gidiyor olacak. Dolayısıyla duygusal anlamda daha sınırlanmış, daha baskılanmış hissedebiliriz. Bu da özgürlükçü yapımızı zorlayan bir konuma sokacaktır.

Bizden statü olarak büyük kişilerden iş hayatında isek ya da aile büyükleriyle aramızda bir gergin, bastırılmış, sıkışmış hissiyatı içinde olmamız mümkün görünüyor.

Yine bu görünümde Satürn ve Venüs'ünde kavuşumda olduğunu görüyoruz. Sevgi temalarında ve maddi konularda arkamızı sağlama almak isteyeceğiz. Bizden büyük veya konusunda deneyimli kişilerden destek almak isteyebiliriz. Tabi burada parasal kaynaklarımızla ilgili de vurguya dikkat çekmek gerekiyor. Maddi anlamda kendimize yeni yollar arayabiliriz. Ve bunu yaparken bizi destekleyecek kişilerin desteğini yanımızda isteyebiliriz. Daha farklı yollar aramak, daha ilerici, daha akılcı çözümler arayabiliriz.

Satürn yönetimindeki Venüs bizi harcamalarımız, kazançlarımız konusunda yapılandıracaktır. Bunu yaparken kısıtlamaya da gidebiliriz.

Kuzey ay düğümü ile Merkür arasındaki toprak üçgeni bize gitmemiz gereken yolda fikirlerimizi somutlaştırma adına desteğini veriyor.

Mars ile Merkür'ün retrodan çıkması ile yavaştan projelerimizi hayata geçirmek adına harekete geçebiliriz.

Bu aralar Jüpiter ve Juno'nun yan yana seyrine de şahitlik ediyoruz. Mitolojide Jüpiter Zeus ve Juno ise onun ilk nikahlı eşi Hera olarak geçer. Dolayısıyla bu aralar kadersel eş ile karşılaşma ve belki de kadersel bir hayat yolculuğuna başlama günleri olarak da yorumlamak mümkün görünüyor.

Hava elementinin yükseldiğini görüyoruz. Demek ki artık iletişim açısından daha rahat edeceğimiz, kendimizi daha doğru ifade edebileceğimiz, daha farklı, daha marjinal fikirlerimizin olacağı, eşitlik, özgürlük ve haklarımızı savunabileceğimiz günler içinde olacağız.


Hepinize çok güzel bir hafta diliyorum.


Namaste


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page