UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

2-8 EKİM HAFTASINDA BİZLERİ NELER BEKLİYOR?

Güncelleme tarihi: 6 Eki 2023


2 Ekim 2023 Pazartesi

Bugün gökyüzünde Ay Boğa burcunda ilerliyor. Boğa burcunda iken daha haz odaklı oluruz, Haftasonunun rahatlığından kolaylıkla çıkmak istemeyeceğiz. Konfor alanında kalmak isteyebilir, iştahımız biraz daha açılmış olabilir.

Ay Sabah saatlerinde Jüpiter ile kavuşacak bu da oldukça şanslı bir zamanı bizlere verir. Özellikle konforumuzu, güvenliğimizi ve maddi konularımızla ilgili konularda kendimizi güvende hissetmek isteriz.

Merkür ile Neptün arasındaki Karşıt açının kesinleştiği bir hafta ile başlıyoruz aynı zamanda. Bu tabi ki belirsizlik, kararsızlık, yanılgılara, hatta kandırılmalara açık bir durumda olacağımızı da gösterir. O yüzden herhangi bir anlaşma yaparken veya bir şeyler satın alırken dikkatli olmanızda fayda var.

Kafamızdaki düşünceleri toparlamakta ve kararlar almak için çok da doğru bir zamanda olmayacağız.

Venüs- Mars arasındaki sekstil açı ise ilişkiler açısından durumlarımızı toparlayacağımızı gösteriyor. Daha öncesinde kararsız kaldığımız, ilişkiler açısından bizi zorlayan konularda destekleneceğimizi gösterir.

Tabi ki yine Venüs maddi değerleri de göstereceği için gecikmiş para konularımızdaki tıkanıklıkların açılacağını ve yeni fırsatlarla da karşılaşacağımızı gösterir.


3 Ekim 2023 Salı

Bugün gökyüzünde Ay ikizler burcuna geçiyor yapıyor. Dolayısıyla iletişim konuları hız kazanacak. Bu hafta dikkatli ve temkinli olmamız gereken bir hafta olacak. Bugün de Merkür ve Neptün arasındaki karşıtlık enerjisi devam edeceği için atacağımız imzalara, anlaşma metinlerine, ya da yapacağımız ticari işlerde ekstra dikkatli olmak, satın alacağımız ürünlerin garantisini kontrol etmekte fayda olacaktır.

Merkür ile Pluton arasındaki destekleyici açı ile en azından büyük yanlışlara düşmemek adına destekleyici olacaktır.

Zaten yapılan hataların çoğu dalgınlıktan ve acaba mı diye yanılgılara düşmekten olacaktır. Hani bir an boşluğuma geldi ya da basiretim bağlandı noktasında dikkatli olur, uyanık olursak o zorlu açıyı da atlatabiliriz diye düşünüyorum.

Yine sabah saatlerinde Ay ve Satürn karesi olduğundan duygusal olarak gergin ve sıkışık hissetmemiz mümkün. Otoriter figürleriyle münakaşalara açık bir zaman olacaktır.


4 Ekim 2023 Çarşamba

Ay ile Güneş arasındaki olumlu etkileşim oldukça destekleyici olacak. Ama Mars -Güney ay düğümü ile kavuşuma doğru giderken Pluton ile de kare açıya doğru ilerliyor.

Bu ciddi anlamda hayatlarımızdaki konularda ciddi yol ayrımlarına yol açacak sert, fevri, kavgacı bir etkiyi verecektir.

Çok karmik zamanlar içerisinde olduğumuzu unutmayalım. Konular bize geçmişten geliyorlar ve üstelik hiç de barışcı bir şekilde olmayacak.

Fazlasıyla kışkırtılmaya açık, savaşmaya davet eden durumlar ve kişilerle karşılaşmamız mümkün görünüyor.

Bugün itibariyle etkilerini hissetmeye başlarız fakat keskinleşeceği zaman esas 7 ve 8 Ekim tarihleri oldukça dikkat çekici buluyorum.


5 Ekim 2023 Perşembe

Ay bugün sabah saatlerinde boşluğa girecek ve öğleden sonra 16 itibariyle yengeç burcuna geçiş yapacak. Vatan, millet, ev konuları, ebeveynlerimiz konusunda hassasiyetimiz olacak.

Ayrıca bugün Merkür Terazi burcuna geçiş yapacak. 22 Ekim tarihine kadar Merkür Terazi burcunda seyredecek. Dolayısıyla hak, hukuk, adalet, ilişkiler, ortaklıklar, evlilikler konularında bolca iletişim halinde olacağız.

Mars Terazide Güney ay düğümü ile kavuşum yaparken yine geçmişten gelen adalet konularında yine önümüze çıkartacaktır. Güney ay düğümünde olması enerjiyi geriye, aşağıya, geçmişe çektiğinden enerjisi biraz zorlayıcı olur. Mars'ın düşük pozisyonda olması da pasif agresif bir tutumu verecektir.

Hayat içerisinde yaşam motivasyonumuzun ve savaşma arzumu kaybettiğimizi düşünebilir, kendimizi haksızlıklar içerisinde bulabiliriz. Çok fazla sorgulama yapacağımız ve adil olmakla ilgili ciddi sınavlar vereceğiz.

Dünya genelinde de bu etkiler pek tabi politik anlamda da oldukça sert etkilere sahip olacaktır.


6 Ekim 2023 Cuma

Ay yengeç burcunda seyrine devam ediyor. Güneş ile kare açısı oluşacak. Dolayısıyla gergin bir enerji hakim. Duygusal olarak kendi içimize çekilebiliriz. Daha fazla ailemizle, sevdiklerimizle birlikte olmak isteyebiliriz.

Duygusal olarak zorlandığımız noktada kendimizi yemeğe verebiliriz.

Mars- Güney ay düğümü kavuşumunun etkilerini hissetmeye başlamış olmalıyız. Duygusal olarak daha hassas bir yapıda olmamızda aslında bizi bir takım gerginlik bakımından doldurabilir. Buna da dikkat etmemizde fayda var.


7 Ekim 2023 Cumartesi

Bugün Ay yengeç burcunda yine duygusal, hassas olacağımız bir gün içinde olacağız. Fakat bugünün ekstra dikkat çeken görünümü Mars, Ay düğümleri ve biraz uzakta olsa Pluton ile yapacağı büyük kare açıda enerjiler oldukça baskın ve yoğun yaşanmaya müsait bir konumda olacak.

Çok fazla tartışmaya girmemeliyiz. Bunun için çok fazla etken olacaktır. Her türlü kışkırtma, manipülasyon durumlarıyla karşılaşabiliriz. Hiç istemediğimiz durumlar içerisinde bir anda kendimizi merkezde bulabiliriz.

Kapana sıkışmış bir halde kendimizi savunurken bulabiliriz. Pek tabi bu konuların geçmişten geldiğini hatırlatmam da fayda var. Sistem önümüze bu konuları tekrardan karşımıza getirdiğinde önemli olan nokta biz kendi otokontrolümüzü sağlayabilecek miyiz? Sinirlerimize hakim olabilecek miyiz? Bu noktada bu çok önemli olacak. Çünkü sonrasında üzüleceğimiz, pişman olacağımız ve bize zararı dokunacak durumlar yaşamamız oldukça mümkün görünüyor.

Her şeyde denge önemli olduğunu unutmayalım. Zamanında fazlasıyla taviz verdiğimiz konular olmuş olabilir ve şimdilerde bir tek damla bardağı taşırmaya yetmiş olsa bile bu noktada sakin kalmak gerebilir yine de.

Unutmayalım ki keskin sirke küpüne zarar. Güney bendinde olan bu enerji bizi aşağıya çekecek ve belki de bize zarar verecek durumlar içinde bırakacaktır. O yüzden de mümkün olduğu kadar uyanık olmakta fayda var.


8 Ekim 2023 Pazar

Ve bugün Ay aslan burcuna geçiş yapacak. Duygusal olarak kendimizi ön plana çıkarma, kendi egomuzu, benliğimizi ortaya koymak isteyeceğiz.

Şimdi bugünün en dikkat çekici tarafı Mars ile Pluton arasında kesinleşen kare açı. Zaten bu hafta oldukça gergin enerjiler içindeydik ve hafta sonuna geldiğimizde ise bu enerjilerin toplamını bir şekilde ilişkilerimizde patlatmak isteyebiliriz.

Özellikle sevdiklerimizle birarada olduğumuz bu pazar gününde en çok onların canını acıtabiliriz. İlişkiler açısından bazı noktalarda dolma ve kopma noktasına gelebiliriz.

Değiştiremediğimiz, dönüştüremediğimiz her ne varsa fitilin ateşini yakabileceğimiz bir enerji barındırıyor.

Venüs ile Mars arasındaki olumlu açı ise her zaman bize en pozitif şekilde yaşatmaz. Bazı zamanlarda ise ilişkiler açısından bitmesi gereken konuları bitirmek için bize gerekli enerjide destek olur. Bu da aslında bizler için kötü değildir. Unutmayalım ki her şer de bir hayır vardır.

Zaten Pluton da böyle bir enerjidir. Dönüştüremediğini yok eder. Mars da savaş gezegeni. O yüzden de iki malefik gezegenin restleşmesi pek de sevimli etkiler vermeyecektir.

Kişiler arasında bir restleşme, ego savaşları olması ve kimsenin geri adım atmaması ile olaylar çok büyür.

Sakin kalabilen kazanacaktır. Fakat bunu yapabilmek hiçte kolay olmayacak.


Evet çok da sevimli şeylerden bahsetmedim bu hafta biliyorum. Fakat enerjiler oldukça gergin. Zaten tutulma hattına da girmiş bulunduğumuzdan konular bir bir önümüze dökülmeye devam edecek. Yani tamam mı? devam mı? noktalarında çokça yaşayacağız.

Her şey olması gerektiği gibi olması gereken şekilde ve zamanda yaşanacak.


Her birinize çok güzel bir hafta diliyorum.


Namaste
6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Yazı: Blog2_Post
bottom of page