UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

16 AĞUSTOS 2023 ASLAN BURCUNDA YENİAY


Herkese Merhabalar

16 Ağustos 2023 tarihinde İstanbul Saatiyle 12:38 de Aslan Burcunun 23 derecesinde, yükseleni Akrep burcunda bir yeniay olacak.

Bu yeniay'ın en dikkat çekici tarafı Uranüs ile olan tam partil yani tam 23 derecelerde karesi olacak. Dolayısıyla bu yeniay ile beklenmeyeni bekleyelim.

Yükselenin de Akrep olması ile oldukça sabit niteliklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Değişime, dönüşüme direnen, esneyemeyenler büyük zorlanma yaşamaya devam edecekler.

Krizle gelen konularda bizler bu krizleri ne kadar yönetebileceğiz ? Nerede, ne kadar esneyebileceğiz ? bunları görmek adına yine oldukça önemli görünüyor.

Tabi ki sabit niteliklerde olması sebebiyle akla yine yer sarsıntıları olabilir mi diye düşünmeden edemiyoruz. Sonuç itibariyle işin ucunda Uranüs Boğa da yer alıyor ve bu yeniay ile olan dik açısı yeryüzü hareketliliklerini de getirebileceği gibi hava olaylarında da yine ani değişiklikler görebiliriz.

Bu yeniay da Sabit nitelikli burçların etkisini görüyoruz. Bir kere haritanın 10.cu evinde yani kariyer evine yerleşen bu yeniay, Aslan burcu özellikleri olarak yani bunlar neydi? Görünür olmak, lider olmak, fark edilmek isteyeceğimiz, daha dominant, daha baskıcı, daha egosu yüksek bir şekilde yaptığımız işlerde kendimizi göstermek isteyeceğimiz zamanları yaşıyor olacağız.

Tabi burası liderleri, yönetici kişileri, çocukları, spekülatif alanları , borsayı , sanatla uğraşan kişilerle de ilgili konuları da gündeme getiriyor. Uranüs ile olan karesinde yine sarsıcı, beklenmedik haberler almamızda mümkün görünüyor.

İkili ilişkiler açısından Venüs'ün yeniayın yakınlarında seyretmesi ki yakın zamanda Venüs, Güneş'in kalbinde temastaydı. Dolayısıyla geçmişte kalmış sevgi temalarında bir yeni adımlar atılabileceği gibi, yeni ilişkiler açısında da yeni şanslar doğabilir. Tabi ki bu konularla ilgili esas dönüşümleri Venüs retrosu bitiminde net olarak göreceğiz.

Uranüs ile olan karesinde hiç umulmadık, beklenmeyen bir takım konularla size bu fırsatlar gelebilir.

Özellikle sağlıkla ilgili konularda Kalp sağlığı, damar yolları, dolaşım sistemini de gösterdiği için bu konulara da özen göstermemiz gereken zamanlar olacaktır.

Gelelim Pluton Gezegenine her ne kadar kendisine cüce gezegen de denilse aslında hayatlarımızda etkisi oldukça büyüktür. Pluton ile değişim ve dönüşüm oldukça zorlayıcı ve sancılı olur. Fakat onun etkisiyle bizlerde esas olmamız gereken konuma geliriz. O yüzden de çok önemlidir.

Yeniay da Pluton Ay düğümlerine tam partil kare açı oluşturacak. Bu ne demek peki?

Bu yeniayla birlikte bazı değişimlerin kadersel bir şekilde, olması gerektiği şekilde ve olması gereken kişilerle bir takım işlere girilecek. Belki bu ilişki olabilir, iş projesi olabilir, iş ortaklığı olabilir hayat içerisinde demek ki çok önemli bir noktada, önemli kişilerle bizi bir araya getirecek.

Jüpiter ve Merkür arasındaki olumlu açısı eğitim açısından güzel bir zamanı anlatır. Bir takım projeleriniz için oldukça verimli fikirler bulabiliriniz. Bu dönemde alacağınız eğitimler size sonrasında kazancı bol geri dönüşler getirebilir.

Mars ile Uranüs arasındaki toprak Üçgeni ile sosyal çevremizden gelen umulmadık fırsatları da bize gösterir. Bu anlamda harekete geçmek için yine Mars'ın Başaktaki fazla detaycı tarafına takılmazsak eğer olumlu sonuçlanacak durumlarla karşılaşabiliriz.

Pek tabi ki birçok Gezegenin retroda olması hayat içerisindeki konularımızda yeteri kadar hızlı yol alamayacağımızı bize gösteriyor. Özellikle de zamanın yöneticisi Satürn de retroda iken iki ileri bir geri minik adımlarla ilerliyoruz. Haritada 4. evinde yani haritanın tam dip noktasındaki retrodaki Satürn bizlere kökten yapılması gereken yapılandırmalarımızı yapıp yapmadığımız ile yakinen ilgilenecektir. Ev, aile, yuva ve ebeveynlerle ilgili almamız gereken sorumluluklarımızı yine gözden geçirmemizi istiyor. Köklerimizi sağlamlaştırmış bir şekilde kendi başımıza bu hayat planında ne kadar dik durabileceğimizi görmenin zamanı artık geliyor.


Her biriniz için en hayırlısının olmasını diliyorum.


Namaste

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


Yazı: Blog2_Post
bottom of page