UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

16 ŞUBAT 2024 GÖKYÜZÜ NOTLARI


Hepinize Merhabalar

Bugün gökyüzünde Ay boğa burcunda seyredecek. Saat 16 civarında Ay ile Neptün arasında olumlu açı oluşacak ve sonrasında Ay boşluğa girecek. Yani hiç bir Gezegen ile açısı olmayacak.

Saat 22:39 da İkizler burcuna geçiş yapacak ve sonrasında Venüs Kova ile kavuşum yapacaklar ve ilişkiler açısından daha destekleyici bir zaman dilimi içerisinde olacağız.

Venüs bugün sabah ve öğle saatlerinde oğlak burcunda son seyrine devam edecek 19:05'te ise Venüs artık kova burcuna geçiş yapacak ve 12 Mart tarihine kadar burada kalacak.

Venüs bizim Sevgi lisanımız, sevgiye bakış açıımız, ilişkilermizi, değer duygumuzu ve maddi konularımızı anlatan bir Gezendir. Dolayısıyla artık bu konularda kova burcundaki temaları yaşayacağız.

Venüs kova burcunda iken öncelikle ilk temasını Plüton'la yapacak bu da demek oluyor ki sevgi temalarında biraz daha manipülasyona baskılara zorlamalara toksik ilişkilere açık olacağız. Venüs bir süre sonra da Mars Gezegeni ile kavuşum yapacaklar.

Kova burcunun ana temasında özgürlük ve devrimler vardır kendi özel alanına saygı duyulmasın ister , eski ve geleneksel olan yapıdan uzaktadır, baskıya,kısıtlamaya gelemez.

Kova burcunda bireysellikten çok topluluklar, gruplar ,çoğunluklarla alakalıdır. Din, dil ırk cinsiyet gözetmeksizin tüm insanlığın iyi olmasını ister.

Şimdi burada Plüton ve mars ile olan kavuşum açılarında iki gezegenin de kötücül olduğunu unutmayalım , dolayısıyla buradaki baskılar , kısıtlamalar ,zorbalıklar manipülasyonlar hatta şiddet ve saldırılara açık bir durumda beraberinde getirme potansiyeli oldukça yüksek olacaktır.

Bu venüs kova burcu seyrindeyken özellikle ilişkiler konusunda kısıtlanmaya baskıya gelememek kendi özel alanımızın işgal edilmesi konularında daha hassas olacağız.

Bu bir aylık zaman dilimi içersinde özellikle sadece insanların özgürlükleri ve yaşam hakları değil tüm canlılar adına da yapılan şiddetle alakalı olarakta toplumsal bir haykırış, isyan konularında gündeme geleceğini düşünüyorum hatta belki de bu konularla ilgili yeni yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Kova teması gökyüzünde oldukça yoğun yaşanıyor. Dolayısıyla toplumsal haklar, toplumsal özgürlükler ki topluluk ve çoğunluk sadece insan anlamına gelmiyor , doğada yaşayan her türlü canlı için de aynı en temel hak olan , yaşam hakkıyla alakalı olarakta seslerin çıkması , bu kötülüklerin artık görmezden gelinmemesi konusunda çok fazla duyarlılık göstereceğimizi düşünüyorum ,düşünmek istiyorum.


Hepinizi Sevgiyle Selamlıyorum ❤️
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


Yazı: Blog2_Post
bottom of page