UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

1 EYLÜL 2022 HOŞ GELDİN EYLÜL


Bugün Eylül ayının ilk gününe giriş yapıyoruz. Süryanice üzüm anlamına gelmektedir. Hasat mevsimi olarak geçer. Yine Roma imparatoru Septimus Severus ile de bağdaştırılır.

Eylül ayında ki önemli konuların üzerinde tek tek duracağım şimdi bugünkü gökyüzü konumuna şöyle bir göz atalım.

Güneş, Mars ile olan kare açısından uzaklaşmaya başlayarak zorlayıcı etkisinden kurtulmaya başlıyor. Birbirlerine açısal olarak yakın olduklarında trafik kazaları, kavgalar, tartışmalar, yaralanmalar gibi oldukça sert süreçler içinden geçmiştik.

Güneş ile Ay arasında yine sekstil olumlu bir açı var. Bu da bize pozitif anlamda dengemizi koruyabileceğimizi daha rahat bir enerji içinde olabileceğimizi gösterir.

Ay Akrepte sezgilerimizin oldukça yüksek olacağı, duygusal anlamda krizler içine çekilsek bile Güneş ile olan olumlu açısı bizleri Mantık çerçevesinde makul hareket etmemize olanak verecektir.

Başak oldukça analizci, detaycı ve çalışkan yapısıyla daha çok gündelik hayatın içindeki sorumluluklarıyla haşır haşır olmamızı sağlayacaktır.

Artık Eylül ayı itibariyle tatil modundan yavaş yavaş çıkmaya başlıyoruz.

Sabah saatlerinde ise Mars, Jüpiter ve Apekslerinde Ay ile Yod açı kalıbı oluştaracaklar. Burada Yod açı kalıbı dediğimiz nokta Tanrının parmağı, nereyi bize gösteriyor ve dikkatimizi nereye çekmek istiyor onu iyi analiz etmemiz gerekiyor.


Tracy Marks bu açı kalıbını şöyle yorumlamıştır:


" Bu gezegene kişinin hayat amacı atfedilir, o Tanrı’nın parmağını gösterir. Sekstil yapan iki gezegenin orta noktasında durmakla….. bu gezegen aracı olarak rol almaktadır. Yeni bir oluşumun ortaya çıkması için, bu gezegenin aracılığıyla, sekstilin sunduğu dinamik, yaratıcı enerjiden ve uygun fırsatlardan yararlanmak mümkün olur. "


Dolayısıyla inandıklarımızı dile döker ve eyleme geçirirken aslında farkında olmadan sezgilerimizden de destek alıyoruz. Bunun çok bilincinde olmasak ta içeride bir yerlerde doğru olduğunu biliyoruz. İşte zaten tam da burada ancak ilahi akışın teslimiyeti içinde huzurla yol alabiliriz.


Seviliyorsunuz

Namaste


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page