UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

1-7 AĞUSTOS HAFTASI BİZLERİ NELER BEKLİYOR


1 AĞUSTOS PAZARTESİ

Ay Başak burcunda ilerlemeye devam ediyor. Çalışmak, üretmek, işlerimi bir plan proğram dahilinde oluşturmak isteyeceğiz. Evlerimizi temizleyebilir, iş yerinde yine detay gerektiren konularda güzel iş çıkarabiliriz. Uranüs, Mars ve Kuzey Ay düğümü ile üçgen açı oluşturacaklar.

Bu olumlu açı üzerinde uzun zamandır planladığımız, adım atmak istediğimiz işlerde oldukça şanslı eylemsel anlamda başarılı adımlar atmak için güzel bir gün olacak.

Üstelik bugün de Güneş ile Jüpiter arasında yine 120 lik çok güzel bir açı olacak.

Ayrıca Ay ve Venüs arasında 60 lık sekstil açı bulunuyor. İlişkiler ve maddi değerler açısından güzel gelişmeler görünüyor.

Bu açılar ve görünümler haftanın ilk gününe çok güzel enerjilerle girdiğimizi, yapılması gereken , atılması gereken adımlar varsa oldukça doğru bir zaman olacak mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.


2 AĞUSTOS SALI

Ay Terazine burcuna geçiş yapıyor. Bugün daha fazla güzellik konularıyla ilgilenebilir, kuaför, estetik , bakımla ilgilenebilirsiniz. Sanatsal etkinlere katılmak isteyebilirsiniz. Açık hava konserleri, açık sinemalar güzel aktivite olabilir.

Duygusal anlamda daha naif, daha uzlaşmacı bir hal içinde olacağız. Yalnız Ay Gece 23:00 sularında Jüpiter ile karşıtlık yapacak bu da inançlarımız ile duygularımız arasında çatışma getirecektir. Biraz gergin hava yaratabilir.

Gün içinde daha ılımlı hava olacak ve işlerinizi daha uyum içinde, daha sakin bir şekilde geçirmek isteyeceksiniz. Gece saatlerinde ise dikkatli olmanızda fayda olacaktır.


3 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Bugün Ay hala terazi burcundaki seyrine devam ediyor olacak. Güneş ile arasında yine uyumlu bir açı var bu da ne yapmak istiyorsak daha sakin daha naif ve uzlaşmacı yollarla yapacağımızı gösterir.

Gün içinde ise Venüs , Ay ve Chironun Apex inde yer alacak. Dolayısıyla içimizi acıtan yaraların özellikle ailemiz ve aile içi konuların gündeme gelmesi ne kadar naif ve uyumlu davranmaya çalışsak da ilişkilerimizde zorlayıcı bir etkisi olacak.

Zorlanarak, acılarımızla yüzleşmek ne kadar kötü görünse de aslında iyileşmesi içinde bir fırsat çıktığı için sevinmeliyiz.


4 AĞUSTOS PERŞEMBE

Ay sabah saatlerinde boşlukta ilerliyor olacak önemli işlerinizi 15:00 itibariyle yapmanızı tavsiye ederim. Ay boşlukta olduğu zamanlar konularımız boşlukta kalır bir verim alamayız.

Bugün Merkür 29 derece Aslan seyrini tamamlayıp sabah 10 civarında Başak burcu seyrine başlayacak.

Sabah saatlerinde hem Merkür'ün anaretik derecede olması hem de Ay'ın boşlukta olması sebebiyle önemli işlerimizde aksaklıklar yaşamak, gergin durumlar içine girmek oldukça mümkün görünüyor.

Bu haftaki en önemli görünümlerden Kuzey Ay düğümü ve Uranüs birlikteliği Pazar gününe kadar etkili olacak.

Bu etki hayatımızda olacak olan olayların aniden pat diye ortaya çıkması ve bu olayların hayatlarımızda çok kadersel etkilere sahip olacağını bilmeliyiz. Ay düğümleri özellikle kuzey ay düğümü bandında olan bu etki iyicil bir etkiye sahip. İyicil bir etki derken pozitif durumlar beklememekte lazım sonuç itibariyle bazen şer gibi görünen konular aslında hayrımıza geliştiğini unutmamız gerekir.

Gitmemiz gereken yolda bizim için olması gereken her ne ise o konu ışık hızında ve şok etkisiyle hayatlarımızda kendisini gösterecek.


5 AĞUSTOS CUMA

Ay bugün akrep burcunda ilerlerken sezgilerimiz oldukça yüksek olacak. Duygusal anlamda daha derinlere dalabilir, daha gizemli konular ilgimizi çekebilir.

Bugün Ay ve Güneş arasındaki kare açı gerginlik verebilir. His dünyamız ile kendi benliğimiz arasında çatışma yaşanabilir. Egosantrik tavırlar alabilir, bize yapılan haksızlıklara karşı içimizdeki öfkeyle intikam almak isteyebiliriz.

Özellikle geçmişte yaşadığımız bize acı veren, bizi üzen ve aşağı çeken konular ve duygular bugün daha çok ön plana çıkabilir.

Bu arada Mars -Satürn ile kare açı yapmaya hazırlanıyor. Pazar günü bu etki tam olarak kendisini gösterecek.


6 AĞUSTOS CUMARTESİ

Bugün bütün gün Ay Akrep burcunda ve boşlukta olacak ancak akşam 20 den sonra burç değiştirerek Yay burcuna geçiş yapacak.

Hem haftasonu olması itibariyle bugün dinlenebilir, kitap okuyabilir, diziler izleyebilir, temizlik yapabilirsiniz aslında daha sakin, çok kafa yormayacağınız kendinize boş vakit yaratacağınız zamanlar olacak.

Venüs - Neptün ile üçgen açıya doğru gidiyor tam etki pazartesi günü olacak. Bu açı ile aslında maneviyatımıza daha fazla yönelebilir, dua edebilir, inzivaya çekilebiliriz. Kendi inançlarınız doğrultusunda bugünü bu şekilde değerlendirmek oldukça verimli ve etkili olacaktır.


7 AĞUSTOS PAZAR

Bugün gökyüzünde Satürn ve Mars arasında tam partil kare gergin açı olacak. Dolayısıyla girişimlerde çeşitli engeller, erteleme, gecikmeler yaşanabilir, özellikle bu gergin açıda kazalara, kemik kırılmalarına dikkat etmekte fayda olacak.

Satürn otorite, kurallar, sınırlar gibi konuları temsil ettiğini düşündüğümüzde Mars ise eylemi anlatır dolayısıyla ikisi arasındaki çatışma asilik enerjisi, baş kaldırma, isyan etme temalarını yaşatabilir.

Ay da Yay burcunda olması daha iyimser bir duyguda olacağımızı , biraz daha gezmek, eğlenmek isteyeceğimizi gösterir.

Ay ve Merkür arasındaki kare açı ise kafamızda fazla plan program yaparken, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürken duygusal anlamda rahat olmak, hayatın tadını çıkarmak arasında gelgitler yaşatacaktır.

Ay ve Jüpiter arasında 120 lik çok güzel bir açı var bu da aslında şans verecektir. Diğer zorlayıcı görünümden en az zararla kurtulmamızı sağlayacaktır.


Bu hafta her birimiz için her ne olacaksa hepimizin en yüksek hayrına olmasını dilerim.


Namaste11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page