UA-198433263-1 UA-198433263-1
top of page

ÇOCUK HARİTALARINDA AY BURÇLARI

Öncelikle Ay ile ilgili olarak biraz bilgi aktarmak isterim. Ay, neden haritalarımızda önemlidir ve çocuklarımızla olan ilişkide ne gibi bilgiler yakalayabiliriz?


Ay, Dünyamızın uydusudur.

Ay, dişidir.

Rahman Güneş ise, Rahim Ay’dır. Adaptasyon ve duygularla ilgilidir. Bağ kurmakla ilgilidir.

Doğası gecedir. Gece IŞIĞIDIR.

Ay, Dünya üzerinde zamanı ve döngüleri oluşturan en önemli ana etkilerden bir tanesidir.

Metali; gümüştür. Yansıyan ışığı dalgalanan aylık ritim ve bu ritme göre günde iki kez oluşan gel-git ve Med cezir hareketleri, kadınların 28 günlük üreme periyotları gibi pek çok doğal döngünün tümü ayın dünya etkisindeki manyetik çekim alanıyla ilişkilidir.

Ay dünya etrafında yılda 13 kez döner. Dünya üzerindeki yaşamı çok etkiler.

Ay, hem dengeyi, hem dengesizlikleri, hem de dünyada ki tüm yaşamı etkiler.

Güneşten aldığı ışığı yansıtan , o yüzden negatiftir negatiftir, dişidir ve sol tarafı yönetir. Sol taraf dişil yönümüzdür.

Aynı şekilde tüm vücudumuz sudan oluşur. Bu büyük su kütlelerinde ( okyanuslarda ) 7 metre çekilen su gibi vücudumuzda da çekilmeye ya da geri gitmeye sebep olur. Bazı kişilerde ödemler olur özellikle su gruplarında ( Balıklarda, Yengeçte ve Akrepte ) Zaman zaman el ve ayaklarda oluşan şişmeler, ödemler Ay’ın DOLUNAY fazında çok yoğun olur.

Ay; Su ve sıvılarla ilgilidir. Tüm hormonlarımızla ilgilidir. Göğüs bölgesiyle ilgilidir. Yolculuklar, ticaret, anne, kadın, duygusal hafızamız, yetiştirmek, beslemek, değişkenlikle ilgilidir. Bilinçsiz yapılan eğilimler, impulsif davranışlar, düşler, rüyalar, doğurganlık, kısırlık, hassas olduğumuz konular, biriktirme, koruyuculuk, kabul edicilik, duyarlı, alınganlık, ülke haritalarında ise Halkı gösterir.

Anneyle ilgilidir. Moon day.

Koruyucudur. Ay Dünya’yı korur. En basit haliyle Ay ANNE’dir.

Haritalarımızda Ay bizim korumamızdır aldığı açılar önemlidir.

Ay haritalarda hangi Evde ise kendimizi orada GÜVENDE hissederiz.

´Bir Burçta 2,5 gün kalır. O yüzden duygu durumlarımız sürekli farklılık gösterir.

Ay bizim beslenmemiz, anneyle olan ilişkimiz, çocukluktaki bizim dünyayı algılama şeklimiz. Erkekse ilk karşılaştığı karşı cins annesi, kız çocuğu ise yine ilk karşılaştığı kendi benliğiyle özleşen bir yine karmayla ilgili anne seçimi zaten.

Doğum haritalarında anneyle olan ilişkimizi Ay ile görebiliyoruz. Ay'ın burçlardaki konumu, dereceleri, bir çocuğun anneyle olan diyaloğunu çok net gösterir.AY KOÇ BURCU ÇOCUKLAR

" Meydan okuyan savaşçı ruhlar, asilik benim içimde."

Koç burcunun yönetici Gezegeninin Mars olması dolayısıyla mücadele, acelecilik, bir şeyi istiyorsam tam o anda olmalı, gözü karalık, maceraperest, yaşam enerjisi yüksek olurlar.

Öyle bir köşede oturup sessiz, sakin kalmak onlara göre değildir. Özellikle dışarıda koşmak, ağaçlara tırmanmak, adrenalini yükseltici maceralara girmek onlar için oldukça eğlenceli olacaktır.

Hareket etmek onlar için çok önemlidir. O yüzden de sportif faaliyetlerde bulunmak, bir spor ile ilgilenmek o enerjilerini sağaltmak adına çok iyi olacaktır.

Eğer ki hareket enerjisini dışarıda veya sportif faaliyetlerde sağaltamıyorlarsa bu sefer ailelerine sorun çıkartabilir, kolay sinirlenebilir, saldırganlık ve öfke problemleriyle baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Genelde cesur olurlar ve ne istediklerini kolayca direkt olarak söyleyebilirler. Mücadeleci ruhlarını destekleyici oyunları severler.

Aslında boğuşma tarzı oyunlar onların hoşuna gider, oyunlarda çok fazla kaybetmekten hoşlanmayabilirler. Ayrıca ebeveynleri tarafından mıç mıç sevgi gösterilerinden, bolca sarılıp öpülmelerden çok hoşlanmazlar.

Ailelerinin kendilerine özgürlük alanı tanımalarını isterler ama hiç bir zaman başı boşluk onlara göre değildir.

Bir şeyi yapmalarına denemelerine izin vermeniz gerekir fakat bunun sonuçlarıyla da yüzleşmesini bilmesi gerekir.

Annelerinin yine maceracı olmasını isterler. Birlikte Roller Coaster, hız trenine binmekten hoşlanırlar. Ve yine Annelerinin onların yanında olduğunu bilmek, Annelerinden cesaret, güç alabilmek onlar için çok önemli olacaktır.


AY BOĞA BURCU ÇOCUKLAR

" Fiziksel temas bana kendimi güvende hissettirir."

Bu burçta olan çocuklar koç burcu çocuklarından farklı olarak fiziksel teması, sarılıp sarmalanmayı çok severler. Böyle yapıldığı zaman esas kendilerini güvende hissederler.

Gürültülü, patırtılı ortamları sevmezler. Daha sıcak, daha sakin ortamlar onları rahatlatır.

Yönetici Gezegenleri Venüs'tür. Güzellikler, haz odaklılık özellikle yeme içmeye meraklı olacaklardır.

Dünyayı duyular yoluyla öğrenirler. O yüzden büyürken çok fazla duyu organlarıyla algılama, öğrenme durumunda olacaklardır. Elinde olanları koruma durumları olabilir o yüzden oyuncaklarını paylaşmayı çok istemeyebilirler.

Çok fazla hareketli olmak istemeyebilirler, rahatlarına düşkün olacaklardır. O yüzden onlardan acele etmelerini isterseniz eğer bu onları kızdırabilir. Konfor alanlarını bozduğunuz zaman fazlasıyla öfkelenebilirler.

Değişiklikten çok fazla hoşlanmayabilirler, sabit kalmak hep aynı yerlerde olmak hatta hep aynı oyuncaklarla oynamak onlar için daha önemli olacaktır.

Annelerinin de onlara lezzetli yemekler yapmaları, tatlılar, kurabiyeler yapmaları hoşlarına gidecektir. İştahlarının yerinde olması, Annelerinin bu konuda çok yormayacaklardır.

Bir şeyden korktuklarında eğer ki onlara sarılırsanız o zaman kendini güvende hissedecektir.


AY İKİZLER BURCU ÇOCUKLARI

" Öğrenmeye, bilgiye meraklı bir çocuğum."

Çocuklarımız yeni yeni konuşmaya başladıkları dönemde sürekli parmaklarıyla bir yerleri göstererek buna ne, bu ne diye sorarlar ya hani işte Ay İkizler çocuğu bunu daha fazla yapmaya müsait olacaktır.

Dünyayı tanımak, öğrenmek için ebeveynleri ile sürekli iletişim halinde olmak isteyeceklerdir.

Ebeveynlerinin onları geçiştirmemeleri, sorularına içtenlikle cevap vermeleri kendilerini daha rahat hissettirecektir.

Mesela bu çocuklar Masal dinlemekten oldukça keyif alırlar. Ya da sizler hayat tecrübelerinizi bir hikaye şeklinde anlatırsanız eğer yine ilgili bakışlarını ve odaklarını size çevireceklerdir.

Yine kitap okumaktan hoşlanan çocuklar olacaklardır. Sosyal ve kolay iletişim kurabilen bir çocuk olurlar.

Bir çok şey ile bir arada ilgilenebilirler fakat o şeyde çok fazla konsantre olamayabilirler. Dolayısıyla bilgilerde derinleşme yerine yüzeysel olarak ilgilenip geçebilirler.

Duygularını doğru ifade etmeyi öğrenmesi gerekir. Bazen duygularını sözel anlatmak yerine onları uygulamalı olarak göstermesinin de doğru olduğunu bilmek ona iyi gelecektir. Mesela üzgünken ağlamak gayet doğaldır.

Kararsız kalabilirler, duygu dünyaları çabuk değişebilir. Karar verirken ebeveynlerinden destek almak, yani cesaretlendirilmek onlara iyi gelecektir.


AY YENGEÇ BURCU ÇOCUKLAR

" Sevgiyle bağlanan, Hassas çocuklardır."

Duygu dünyasında kaybolan, hassas, kolay alınan, hatta küsen ebeveynlerine aşırı bağlı olurlar. Aile kavramı onlar için çok önemlidir.

Fiziksel anlamda beslenme ne kadar önemliyse duygu dünyalarının da beslenmesini isterler.

Çok fazla ilgilenilsin, duygularına karşılık bulunsun isterler. Hatta yeteri kadar ilgilenmezseniz eğer neden size karşı tavır aldığını anlayamazsınız bile. Küserler ve kendi kabuklarına çekilirler.

İnanılmaz sezgileri açık çocuklardır ve aile içerisinde ondan bir şey saklanırsa eğer bu durum onları epeyce korkutur ve kendilerini güvende hissetmezler. İşte o zaman da öfkeli ve kızgın bir hal içine girebilirler.

Olan her türlü durumu sezerler. Anne, babaları mutlu ise keyifleri yerinde ise çocuk da kendini mutlu ve güvende hisseder.

Sevildiğini her şekilde bilmek ister. Hem tensel yani dokunularak, sarılarak hem de sözel olarak duymaya ihtiyacı vardır.

Sakin ortamlar onlara huzur verir. Eğer ki yanlış bir davranışta bulunurlarsa ebeveynlerinin bu durumu iyi idare etmeleri gerekir. Çünkü küsme ve kendilerini geri çekme eğiliminde olurlar. Böyle zamanlarda aslında ebeveynlerinin daha fazla ilgilerine ihtiyaçları olur.

Yine de bu ilgiyi abartmamak onun duygu dünyasında dengesizliğe itmemeye dikkat etmek gerekir.

Biraz fazla ağlayan bir çocuk olabilir. Çünkü aslında çok fazla duygularını ifade edebilen biri değildir o yüzden de çekingen bir tavır sergileyebilirler.


AY ASLAN BURCU ÇOCUKLAR

" Ben doğuştan Liderim."

Bu küçük aslancıklar aile içerisinde her zaman en ön sahnede olmak isteyeceklerdir. Aile içinde ilgi odağı olabilmek adına küçük oyunlar sergileyebilir, oldukça hareketli bir yapıya sahip olacaklardır.

Hayattan her zaman keyif alacağı bir şeyler bulacaktır eğer ki bulamıyorsa ise mutlaka bunu kendi için yaratacaktır.

Çocuklar arasında oyun kurucu olur mutlaka birisi o grubun lideri olur ya işte Ay Aslanda öyle cesaretle bunu üstlenecektir.

Girdiği her ortamda parlamak, ilgi odağı olmak isteyecektir sadece aile arasında değil arkadaşları arasında veya okulda ondan söz edilsin, hatta insanlar ona hayran olsun isteyecektir.

Kaç yaşında olurlarsa olsunlar küçük bir çocuk muamelesi görmek istemezler ve özellikle gururlarını incitecek davranışlardan özellikle kaçınmanız gerekir.

Bazen haddinden fazla boylarını aşan işlere girişmek isteyebilir. Büyükleriyle bir arada olup yine onlardan biriymiş gibi ona davranmalarını isteyecektir.

Okul gösterisinde rahatça boy gösterebilirler ve bunu da keyifle yapacak özgüvene sahiptirler.

Çok fazla sıkıştırılarak sevilmekten hoşlanmazlar fakat ailelerinin onun yanında olduklarını bilmeye ihtiyaçları vardır.

Kendi başına buyruk davranabilirler ve hatta fazla kendilerine odaklı bir dünya içinde olmayı sevseler de bu Dünyada başka canlılarda olduğunu ve onların da duyguları olduğunu öğrenmeleri gerekir. Yani empati geliştirmeyi öğrenmeleri gerekir.


AY BAŞAK BURCU ÇOCUKLAR

" Düzenli ve Planlı olan şeyler beni rahatlatır."

Hayatlarında düzen olması ve rutinler onları çok rahatlatır. Hayatı çok titiz bir şekilde gözlemlerler. En ince ayrıntılar ve detaylara mutlaka önem verirler.

Kendi odalarının da aynı şekilde düzenli ve temiz olmasını ister hatta kendi kendilerine oyuncaklarını toplamayı bile becerebilirler.

Üstlerine bir şey dökülünce rahatsız olabilirler. Hatta elleri kirlenince hemen yıkamak isterler.

Bu çocuklar için her şeyin yerli yerinde olması çok önemlidir. Odalarında bir şeylerin yeri değiştiğinde çok rahatsız olurlar.

Kitaplarını, kalemlerini veya oyuncaklarını boy boy gayet simetrik bir şekilde düzene koymayı severler.

Kaos ve gergin bir ortam onları oldukça huzursuz edecektir.

Bazen bir oyuna saatlerce dalabilirler. İnanılmaz bir şekilde konsantre olup en detaylı bir şekilde öğrenmek isteyeceklerdir.

Çok fazla eleştirilmekten hoşlanmazlar hatta eleştiriler onları daha fazla kızdırabilir.

Yeni bir ortama girdiğinde önce çekimser olabilirler fakat iyice gözlemleyip, algıladıktan sonra harekete geçerler.

Yine el becerileri yüksek olacaktır. Sevdikleri şeyleri yapmaktan hiç üşenmezler ve sonuna kadar o işi bitirmeye gayret ederler.

Çok fazla büyük sevgi gösterilerine gelemeseler de ailelerinin onu olduğu her haliyle kabul ettiklerini bilmeye ihtiyaçları vardır. Çünkü kimse mükemmel değildir. Hatalarınla, kusurlarınla seni seviyoruz demeleri önemlidir.


AY TERAZİ BURCU ÇOCUKLAR

" Onaylanma ve Uyum benim için olmazsa olmazım."

Oldukça karar vermekte zorlanan çocuklar olacaklardır. Ve ne yaparlarsa yapsınlar mutlaka bir onay alma ihtiyacı içinde olacaklardır.

Uyum ve harmoni onlar için olmazsa olmazlar arasında. Hatta çoğu zaman yaşları büyüdükçe hem aile içinde hem de sosyal çevrelerinde uyumu bozmamak adına hayır diyememek onlar için çok ciddi problem olacaktır. Çünkü aslında barışı bozmamak için de, genellikle kendi isteklerini ve ihtiyaçlarını geri planda tutarlar.

Ailelerine çok fazla sorun çıkarmadan büyüyen, sessiz, sakin, uyumlu bir çocuk olurlar.

Çok fazla kavgaya karışmaz ve kavga çıkacağı zaman genelde alttan alan ve barışcıl davranan taraf olabilirler.

Reddedilme korkusundan dolayı kendi fikirlerini açıkça ifade etmede zorlanabilirler. Bir ortamda arkadaşları kavga edip küstüyse eğer onların arasını yapmakta, arabuluculukta üstüne yoktur.

Arkadaş canlısı ve sosyal olurlar. Oldukça nazik, naif ve asil bir duruşu vardır.

Odasının bile çok şık ve dizayn konusuna özenilmiş olması onun hoşuna gidecektir. Aynı şekilde girdiği ortamlarda kalite, şıklık ve güzellik hemen ilgisini çekecektir.

Ailesinden bir şey isteyeceği zaman bunu savaş ve mücadele yoluyla değil tatlı dili ve arkadan gizli kulislerle kendine oy toplamayı başaran gayet stratejik taktikleri yapabilen bir yapıya sahip olacaktır.

Tabi ki bu durumda yine dikkat edilmesi gereken husus ailenin her istediğini çocuğa tatlı diliyle, güler yüzüyle yaptıramayacağını bilmesi gerekir.

Çünkü esas öğrenmesi gereken aslında net bir şekilde ben bunu bu şekilde istiyorum diyebilecek yürekliliğe sahip olması gerekiyor.

Bazen çocuk istediği olmadığı durumlarda ya durumdan kaçma ya da yalan söyleme eğilimine düşebilir.

Hassas bir Terazide bu dengeyi iyi koruyabilmek, ebeveynlerin de bunu dikkate alması oldukça önemli olacaktır. Aslında çocuğun burada ihtiyacı olan ailesiyle uyumlu olmadığı konularda bile onlar tarafından destekleneceğine, sevgilerinden mahrum bırakılmayacağını bilmeye ihtiyacı vardır.


AY AKREP BURCU ÇOCUKLAR

" Derin duygular besliyorum sana karşı "

Bu çocuklar doğdukları andan itibaren inanılmaz her şeyi anlayan bir sezgisellikte Dünyayı algılarlar. İlk defa biriyle tanıştıklarında bile onunla ilgili çok doğru tespitlerde bulunabilirler. Etraflarında olan her şeye hakimdirler. Ama ebeveynleri tam olarak çocuklarının ne hissettiğini ya da ne düşündüğünü tam olarak bilemezler.

Kendilerini çok güzel gizlerler. Derin ve az anlaşılır olmaları aslında kendilerini fazlasıyla gizemli bir çekiciliğe olanak verir.

Çok fazla sahiplenici olurlar. Çok tutkulu severler. Bütün sevgi ve ilginin ona verilmesini isterler. Kıskançlık duyguları çok yoğun olabilir. Özellikle ebeveynleri ile birlikteyken onların başkalarıyla olan iletişimi bu çocukları rahatsız edecektir.

Özellikle ebeveynlerin bütün ilgi ve alakanın yalnızca ona ait olamayacağı bazı zamanlar başka konulara da veya kişilerle de ilgilenilmenin gayet doğal olduğu ama onu her koşulda çok sevdiklerini de belirtmeleri yerinde olacaktır.

Bu çocuklar özellikle onlardan bir şey saklanılmasından çok büyük rahatsızlık duyarlar. Özellikle aile içinde üzücü şeyler yaşanıyorsa, ölüm, kayıp, iflas gibi dünyevi konularla ilgili reel gerçekleri de bilmek isteyecektir.

Duygusal krizlerle başa çıkabilmesi için samimiyet ve açıklık onu güvende hissettirecektir.


AY YAY BURCU ÇOCUKLAR

" Maceracı, iyimser ve gezmeyi seven biriyim."

Oldukça hareketli, yerinde duramayan Dünyayı keşfetmeye can atan, coşkulu, enerjik bir çocuk olacaktır.

Yabancı bir ortama girse bile yabancılık çekmeyecektir. Atılgan, hevesli, neşeli ve gülümseyen yüzüyle kolaylıkla iletişim kurabilir.

Dünyaya baktığı pencere daha yüksekte olacaktır. Genelde iyimser hali ve herkesi kendisi gibi görme durumu aslında kötü durumlarla ve kişilerle karşılaşabileceğini bilmeyebilir.

O yüzden ebeveynleri Dünyayı tanıma hevesi ile dolu olan bu bireyi yetiştirirken sınırlarını da belirlemesi gerektiğini göstermelidir.

Çok büyük beklentiler içine girebilirler ve aynı şekilde hayal kırıklığı da yaşayabilirler. Fakat yine de bu kendilerini durdurmaz. Duygularını büyük büyük yaşarlar çünkü yönetici Gezegenleri Jüpiterdir. Her şeyi büyütür sonuç itibariyle.

Bir konuyla ilgilendikleri vakit onun üzerinde fazla efor harcamak, zorlanmak istemezler ve bazen çabuk pes ederler.

Bir şey olmuyorsa olmuyordur der ilahi akışa bırakırlar aslında ama onlarında bu konuda yapmaları gereken aileleri tarafından desteklenip sebat etmeyi öğrenmeleri gerekir.

Gezmeyi çok severler. Gezerek öğrenmek, yeni insanlar tanımak, yeni kültürler hakkında bilgi edinmek onları heyecanlandıracaktır.

Fikirleriyle bazen öyle yükselirler ki bu onlara ilk başta çok büyük heyecan verir fakat süreklilik gerektiren durumlarda aynı heyecanı gösteremezler.

Hayaller ve hayatlar arasında kalabilirler. Ebeveynleri onlara şefkatle yaklaşarak ayaklarının yere sağlam basacağı durumlar içine çekerek yani gerçeklerle yüzleştirerek dengelerini sağlamalarına yardımcı olmaları gerekir.


AY OĞLAK BURCU ÇOCUKLAR

" Kurallar ve disiplin varsa ben mutlu olabilirim. "

Ebeveynlerinin onlar için belli bir uyku düzeni oluşturması, belli saatte kalkmak, belli zamanda yıkanmak veya belli saatlerde dışarı çıkmak gibi rutinlerinin olmasını isterler.

Ancak hayatında böyle rutinler oluşturulduğu ve belli bir disiplin içinde büyütüldüğü zaman kendini güvende hissedecektir.

Eve gelen giden hizmetli veya bakıcıların değişmesi bile çocukta huzursuzluk yaratacaktır. Odasındaki düzene de çok önem verirler. Eşyalarının yerinin değiştirilmesinden hoşlanmazlar.

Hatta ebeveynlerinin belli alışkanlıkları varsa mesela belli günlerde temizlik yapılır, belli günlerde akraba ziyareti yapılır tarzı rutinler bile çocuk için oldukça önemli olacaktır.

Çok fazla duygularını belli eden bir çocuk olmayacaktır. Hatta dışarıdan soğuk ve mesafeli olarak gözükecektir.

O yüzden ebeveynlerinin ona karşı aşırı tensel yaklaşımları sarıp, sarmaları , kendi bunu talep etmediği sürece sevgi gösterilerinde bulunmaları onu biraz rahatsız edecektir.

Küçük yaşta bile oldukça olgun bir kişilik oluşturacaktır. Bir konuda bir kararı varsa onun arkasında durma gibi bir eğilimi olacaktır. Sorumluluk almaya müsait bir yapıda oluşu onu aile tarafından gereğinden fazla yükler alarak çocukluğunu yaşamasına izin verilmediği durumlarla da karşılaşabilir.

Sevgi konusunda kendisinde şöyle bir algı oluşabilir. Ben eğer bir şeyde başarılı olursam beni severler duygusu. İşte ebeveynler olarak çocukta bunun böyle olmadığını koşulsuz bir sevgi ile ona bağlı olduklarını hissettirmeleri gerekir.


AY KOVA BURCU ÇOCUKLAR

" Kendimi bireysel olarak ifade edebildiğimde mutlu olurum."

Küçük yaşlardan itibaren çok sıra dışı bir kimlik ile aile içinde kendi bireyselliğini ortaya koymaya çalışan bilge bir çocuk ile karşı karşıya kalırsınız.

Oldukça meraklı ve zihni her zaman yeni bilgilere açık bir hali vardır. Teknolojik eşyalar, oyuncaklar her zaman ilgi alanını oluşturur. Hatta aile içinde bu tip teknolojik eşya kullanımında en çok ona danışılır.

Yine bu burçtaki çocuklar ebeveynleri tarafından çok sarılıp sarmalanmaya gelemezler. Fazla ilgi hatta kurallar onlara göre değildir.

Bireysel özgürlüklerine düşkün oldukları için kendilerine karışılmasından ve hayatlarına fazla müdahale edilmesinden hoşlanmazlar.

Kendilerine saygı duyulmasını isterler. Birey olarak kararlarının arkasında durulduğunu görmek ister.

Mesela bazı aile geleneklerine karşı gelebilirler. El öpmek gibi, özel günlerde akraba ziyareti yapmak gibi. Bu gibi konularda sivri olup, asi biri gibi gözükebilirler.

O yüzden de aile ortamında ve hatta kendi sosyal gruplarında dışlanabilirler. Aile içinde her zaman en özel sıradışı fikirler ondan çıkar.

Kolaylıkla arkadaş edinebilir fakat arkadaşlarının da belli bir entelektüel yapıda olmasını isterler. Yani kafa olarak anlaşabilmek onlar için çok önemlidir.

Her ne kadar dışarıda duruyormuş gibi gözükse de aslında içinde kırılgan ve hassas bir tarafı vardır.

Ebeveynleri onu ne kadar farklı görseler de ne kadar marjinal bulunursa bulunsun her koşulda onlar tarafından kabul edilmeye ihtiyacı vardır.


AY BALIK BURCU ÇOCUKLAR

" Kendimi sevdiklerime koşulsuzca adarım."

Sakin, huzurlu bir aile ortamında büyümek onun için oldukça önemli olacaktır. Çünkü doğuştan sezgisel yetenekleri çok gelişmiş olan bu çocuklar etraftaki her türlü enerjiyi bir Paratoner gibi kendisine çekecektir. İşte böyle zamanlarda farkında olmadan kendisinde bir ağırlık hissedecektir.

En ufacık bir olaydan , bir bakıştan veya bir sözden bile büyük anlamlar çıkartabilir kendisini duygu denizinde boğulurken bulabilirler.

Hassas ve kırılgan yapısı yüzünden diğer çocuklara oranla güvenebilecekleri bir limana daha çok ihtiyaç duyarlar.

Ailesinin o şefkatli kolları onu sarıp sarmalarına çok fazla ihtiyaç duyarlar. Her türlü sevgi gösterisini isterler. Hem sözel olarak hem de tensel olarak sevildiklerini bilmek isterler.

Onlar da yine aynı şekilde size olan sevgilerini gösterecektirler.

Aile ortamındaki gerginlikleri fark edebilirler ve eğer ki ona bu konuda dürüstçe bir açıklama yapılmıyorsa kendisini bu durumlarda suçlu hissedebilir. Onun yüzünden böyle olmadığını bilmeye ihtiyacı vardır.

Hayal dünyası oldukça geniş bir çocuk olurlar. Bazen gerçek ile hayal arasında kalabilirler. Ya da dış dünyadaki zorluklardan kaçmak adına kendilerine bir hayal dünyası yaratabilirler. O yüzden özellikle Annesiyle olan ilişkisinin çok sağlam ve doyurucu olması önemlidir.

Sanatsal yeteneklere sahip olabilirler. Duygularını müzik ve resimle ifade etmeyi severler.


9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page